| hey97 a întrebat:

Din urmatoarele licee care are germana dar nu intensiv?:Basarab,Creanga,Madgearu, Caragiale, Eminescu si Spiru Haret.

3 răspunsuri:
| dectave a răspuns:

In general, nu poti sa alegi limba germana daca vrei sa o faci altfel decat intensiv. Singura posibilitate e ca cei cu care o sa fii in clasa sa fi facut si ei germana sau sa vrea germana limba a doua. Nu stiu cum e la fiecare liceu in parte, dar asa e regula in general. Daca vrei neaparat germana, alege intensiv. Eu asa am facut si nu eram as la germana, te descurci.

| hey97 explică (pentru dectave):

Ok intensiv dar care din cele de mai sus au germana?

| dectave a răspuns (pentru hey97):

Asta nu stiu, eu stiu cum e cu liceele care au germana. ar trebui sa scrie in carticica aceea cu optiunile