| ellysswk a întrebat:

Mai vine apocalipsa?

21 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Apocalipsa s-a oprit sa bea un sucbig grin
Revine dupa pauza publicitaralaughing

| danut a răspuns:

Ai o gresita intelegere a cuvantului "apocalipsa". Acest cuvant se "traduce" prin: descoperire, revelatie (descoperire data de Dumnezeu). Cat despre sfarstul acualei omeniri, nony a dat un raspuns de nota 10 cu felicitari.

nony
| nony a răspuns:

Deja este in jurul tau, deschide ochii bine.

| fabiola a răspuns:

E randul lui Mos Craciun acum!

| juniper a răspuns:

Nu cred ca mai vine, dar stai linistit.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

DA, vine. Soarele este o stea, doar ca e mai mare si mai aproape de noi. Ca orice stea, se va stinge, iar noi, fara soare, disparem.

| death a răspuns:

Din când în când, dacă se împute treaba prea rău.

| alecs871 a răspuns:

Am auzit o "vorba" la grupul Vacanta Mare big grin
2 cercetatori din SUA au prevenit un cutremur foarte puternic. Prevenin-du-l, el nu a mai avut loc.
Voi vreti o apocalipsa? Nu va sunt de ajuns razboaiele (numai in cele Doua Razboaie Mondiale au murit la oameni cat sa ma faci un continent cat Europa) crimele de zi cu zi, poluarea... Eu cred ca asta este o "apocalipsa" dar nu vine deodata, dar va ajunge pe la fiecare om sigur...

| costyn162 a răspuns:

Am mai zis ce parere am despre asta. Intr-adevar, sunt prea multe coincidente si probabil se va intampla ceva pe 21 decembrie 2012. Dar nu stiu sigur daca va fi sau nu sfarsitul vietii pe Terra. NU puteam afla asta decat asteptand inca 2 ani si atunci o s vedem ce se va intampla.

| dorinaugustin a răspuns:

In mod sigur. dar sa vina cat mai tarziu...happy

| Fifylici a răspuns:

Da deja este pe drum
ce mai inceputul sfarsitului

| Aurelia a răspuns:

Nimeni nu ştie cu certitudine când va sosi. În fiecare an se spune că va "veni Apocalipsa", dar niciodată nu s-a adeverit.
Eu susţin faptul că numai Dumnezeu ştie şi El stabileşte momentul potrivit pentru Apocalipsă.

| ViVi a răspuns:

Sunt in rugaciune acum shht big grin
ma rog si pentru voi sa nu vina apocalipsa bazati-va pe minewinking

| alex2009 a răspuns:

Apocalipsa este venita, asteptam armaghedonul, judecata de apoi invierea mortilor etc... exact asa cum cerem in Tatal Nostru. amin

| alina_1192 a răspuns:

Dupa prezicirile lui Nostradamus dupa moartea ultimului Papa se vor isca razboaie si multe eltele si atunci va veni apocalipsa. dar cand vezi semnul crucii pe cer sa stii ca in secunda urmatoare vom disparea cu toti( dupa scrierea din Biblie acesta e ultimul semn al venirii apocalipsei). Nu cred ca va veni in 2012... e doar un subiect pentru a avea audienta programul pe care s-a dat asa ceva...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vine, vine... Te primesc in adapostul meu anti-atomic. Nu prea stiu cum ne vom ocupa amandoua... Vino si tu cu niste carti, eu ofer casa, masa si un joc de sah. Si la sfarsit ne vom imbratisa. Ce zici?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hm, cred ca e cel mai asteptat fenomen. Omenirea il asteapta de cel putin 2000 de ani si ea are nesimtirea sa nu vina inca. Si eu daca intarzii 5 minute la serviciu se supara seful. Cata discriminare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine? apuca lipsa? ca eu am apucat-o.lipsa in frigider.lipsa in buzunar.lipsa pe carduri.deci, cred ca a venit apucalipsa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Efff daua. ca apocalipsa trebuia sa vina si-n 2009 da a vnT? nu cred...asa ceva. efffffffff si nu trebuie sa ne facem griji apocalipsa cred ca va veni dar sa sper cat mai tarziu sa mai traiesc si eu pana la 88de ani((: crying DeCI NU vine

| jimini2004 a răspuns:

Hai frate da ce intelegeti voi prin apocalipsa? e prea vag. ea poate exista deja in jurul nostru fara sa o vedem neaparat sau daca te referi la 2012, stati linistiti ca nu e nimic special cu anul asta.pe 21 decembrie in fiecare an se aliniaza centrul galaxiei cu planetele si soarele nostru, deci e la fel ca oricare an, se poate intampla din alte cauze dar foarte bine poate sa ca mult timp de acum incolo.Nobody now s

| ellysswk explică:

Avand in vedere ca, in anul 1000 prea multi oameni s-au omorat pentru ca."venea apocalipsa". nu s-a intamplat nici in anul 2000!
Eu ma gandeam sa asteptam anul 3000 sa vedem ce se intamplalaughing! M-am gandit la "revelatia" asta dupa ce am vazut filmul 2012. Multumesc pentru raspunsuri.Mai astept, simt ca o sa vina Superman sa ne salveze happy

Întrebări similare