| McClod a întrebat:

Vine sau nu apocalipsa happy >:

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ramane de vazut.

| Esperança a răspuns:

Citeste Biblia si ai sa vezi ca am intrat deja in Apocalipsa!

| McClod explică (pentru Esperança):

Deci eu am pus intrebarea asa sa vad pararerile! Si iti zic eu Apocalipsa nu vine! tonguewinking

| Esperança a răspuns (pentru McClod):

A venit deja! Semnele ne spun asta de aceea am zis sa citesti ca sa te convingi.
Insa cand se va sfarsi cu tot, asta nu stie nimeni.

| SimpleGirl408 a răspuns:

Buna!
Nimeni nu stie daca vine sau nu apocalipsa! [Doar Dumnezeu, Bineinteles]! Si eu am avut niste vise urate care includeau Apocalipsa, dar m-am linistit dupa ce am citit aici :http://biblia.resursecrestine.ro/matei/24
Mai ales :
"36 Despre ziua aceea şi despre ceasul acela, nu ştie nimeni: nici îngerii din ceruri, nici Fiul, ci numai Tatăl.
37 Cum s-a întâmplat în zilele lui Noe, aidoma se va întâmpla şi la venirea Fiului omului.
38 În adevăr, cum era în zilele dinainte de potop, când mâncau şi beau, se însurau şi se măritau, până în ziua când a intrat Noe în corabie,
39 şi n-au ştiut nimic, până când a venit potopul şi i-a luat pe toţi, tot aşa va fi şi la venirea Fiului omului."
Si :
"43 Să ştiţi că, dacă ar şti stăpânul casei la ce strajă din noapte va veni hoţul, ar veghea şi n-ar lăsa să-i spargă casa."

| ooAndrewoo a răspuns:

Frate uita-te pe youtube la cele 7 semne ale apocalipsei:http://www.youtube.com/watch?v=EpfJG_rdGLs
Si vei vedea ca si stiinta a aprobat ca vine apocalipsa si ca omenirea este la inceputul ei...Asa ca ai grija pe 21 decembrie...eu te sfatuiesc sa stai pe afara cu prietenii si in spatii deschise ca in eventualitatea in care se intampla ceva, cutremur, etc. sa nu cada ceva de exemplu blocurile si abia dupa ce se termina cutremurul sa te adapostesti. Si te-as mai sfatui sa citesti Biblia la capitolul cu Apocalipsa lui Ioan :(

| LucyLiu a răspuns:

REALLY? Nu nu vine. Sunt sigura ca dupa 2012 or sa zica ca are sa vina apocalipsa in 3012 si tot asa.

| Mityna a răspuns:

Nu! Apocalipsa nu vine. Dumnezeu nu ar distruge ceea ce a creat.Toate semnele precum luna este mai aproape sau caci temperaturile vor scadea drastic in aceasta iarna, sunt semne date de la NATURA! Aceasta ne avertizeaza ca am ranit-o si este suparata, noi o distrugem.Iar in legatura cu biblia, Apocalipsa din bibilie are cu totul alta referinta.Aceasta nu se refera la sfarsitul lumi, ci la un nou inceput, la o noua era! Schimbari vor exista mereu la fel si oameni care vor crede si vor aproba venirea Apocalipsei dar nimeni nu stie. Dumnezeu a creat lumea si tot el o va incheia, in asa fel incat nu ii va face pe "copii sai" sa sufere.El nu se supara niciodata.De cand este omul acesta se intreaba daca lumea se va sfarsi, iar aceasta poveste este de mii de ani.
Cum am zis, numai Dumnezeu stie ce va fi, iar noi nu trebuie sa credem in tot ce auzim.

| Lary_Here_1993 a răspuns:

K daca stai sa te gandesti la asta iti omori timpul degeaba. nimeni nu stie cand vine. ideea e ca trebuie sa ne traim viata si nu. nu vine nici o apocalipsa