| anonim_4396 a întrebat:

Mare parte din voi excludeti existenta unui creator(Dumnezeu)si incercati sa explicati creatia universului prin diferite mijloace cum ar fi evolutia, explozia(bing-bang)etc.etc.Multi dintre voi spun ca biblia(vechiul testament)a fost scrisa de oameni.Atunci cum va explicati ca cele 613 legi (248 si 365)care au fost date evreilor reprezinta constructia corpului uman.Adica 248 de organe se gasesc in corpul nostru si 365 de vase de singe? In urma cu 3320 de ani oameni erau primitivi si nu aveau tehnologia noastra.

12 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Eu cred in Dumnezeu, cred in divinitate. Stiinta a dat gres de nenumarate ori, de vreo cativa ani tot prezic savantii sfarsitul lumii, fenomenal, inca traim!

| Arthur a răspuns:

@ewanjanoski - dacă ai fi citit Biblia ţi-ai fi răspuns şi singur. Acolo scrie clar că omul a fost creat cel din urmă.

| Arthur a răspuns:

@DADDY - La viaţa mea am citit multe romane ştiinţifico fantastice mult mai interesante decât ale domniei sale. Foarte subtil subtil...batting eyelashes

| Parintele a răspuns:

Bing-Bang e probabil sunetul pe care il face soneria ta...deci cred ca n-are rost sa discutam cu tine despre Big-Bang. Nu stiu sincer despre ce legi si ce conotatii dai tu acelor numere insa as vrea sa ne infoemezi si pe noi unde ai gasit materialul ala.

DaNy...esti sub orice critica.mai sper inca sa fi glumit cu postarea ta. Care dracu savanti ma au prezis sfarsitul lumii de cativa ani si nu mai vine?!?!?
Eu am impresia ca ideea de sfarsitul lumii apartine ignorantilor care cred in d-zeu.Nu voi aveti in panarama aia de biblie un capitol numit apocalipsa? Pune mana pe carte ca nu-i tarziu...cultiva-te putin ca te faci de rusine.

| daddy a răspuns:

@bittersweet
si pe richard dawkins de ce nu l-ai crede?
in schimb crezi in ce spune biblia
subtil, subtilwinking

| 非有神论者 a răspuns:

Recent am inceput si eu sa cred in divinitate. explozia bing bang a avut ca sursa gazele din vantul unui zeu intr-un loc unde nu era nimic. nu ii pasa de tine sau de mine, toti am fost un accident.

| 非有神论者 a răspuns:

De unde ai scos numerele astea?
de unde ai scos 248 si 365?

| Dragosgan a răspuns:

Atunci tu ce vrei sa dovedesti? Ca nu au existat dinozaurii? Da, de sigur.Acele fosile sunt doar niste semne de la nu stiu ce Dumnezeu...sunteti aberanti crestinilor, nu vedeti ca totul merge spre evolultie, dar sunteti orbiti de asazisa lumina dumnezeiasca.De ce nu puteti, asculta macar o data si pe altii?

| cucalic a răspuns:

Vrei sa stii parerea mea? eu cred ca exista numai un singur dumnezeu si in el trebuie sa avem incredere.tot ceea ce este pe pamant dumnezeu le-a creat nu oamenii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate biblia sa explice de ce au existat dinozauri inaintea oamenilor?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti pui cam multe intrebari esti cam circotas

| aiam a răspuns:

Ştii, Ştiinţa este un lucru interesant curios dar: Ştiinţa şi filosofia niciodata nu sa împacat(nu are nimic comun). Eu cred ca întrebarea data daca va primi raspuns, pe acest pamînt nu va mai fi interesant să mai traieşti. Eşti de acord cu mine sau nu!?