| Meme10Memu a întrebat:

Materialiştii nu au o explicaţie suficientă pentru diversitatea vieţii. Există o mulțime de miracole aici, nu doar unul. Fiecare formă de viață este un miracol în sine?

2 răspunsuri:
| Coldea_Emi_2001 a răspuns:

Depinde din ce unghi o privești!
In realitate însă fiecare viata este un miracol fiindcă e diferita și va avea parte de lucruri noi faine și interesante lucruri pe care alții nu le-u avut.

| Meme10Memu explică (pentru Coldea_Emi_2001):

Intrebarea e pusa din perspectiva stiintifico-religioasa.

Daca ai fi citit mai atent apare cuvantul "materialisti". Un om materialist, chiar daca e foarte sarac, isi bazeaza toate rationamentele doar pe ceea ce vede adica pe lucruri materiale fara sa incerce sa deduca ce e dincolo de ceea ce se vede.

Nu degeaba si cei mici in acest sistem vor muri la Armaghedonul prezis in Biblie.

Apocalipsa 19:18:"Ca să mâncaţi trupuri de împăraţi şi trupuri de căpetenii de oşti şi trupurile celor puternici, şi trupurile cailor şi ale călăreţilor lor, şi trupurile tuturor celor slobozi şi celor robi, şi ale celor mici şi celor mari."

Evolutionistii nu pot explica marea diversitate a formelor de viata care sunt dotate cu tot ce au nevoie pentru a trai.