| Yosefin a întrebat:

Mi s-a intamplat ceva foarte infricosator azi dimineata.

Cand am vrut sa ma culc inapoi, ma zbateam in somn si m-am trezit de 3 or la rand. Iar ultima oara, am paralizat in somn in timp ce imi amortise corpu(a durat cateva secunde)

Imi e frica sa ma mai culc! Ce sa fac?

7 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Unii ii spun sleep paralysis.
https://en.wikipedia.org/wiki/Sleep_paralysis
Altii spun ca era iesit corpul astral pe jumatate si erai prins intre doua lumi, cea astrala si cea materiala.
Eu fac parte din categoria a doua.
Lasa-te dus de val si vezi ce se intampla.Ti s-a deschis o poarta. Unii decid sa exploreze, altii se tem sa-i treaca pragul.Frica este dusmanul nostru cel mai mare.

| Yosefin explică (pentru TrăieşteClipa):

Pai da dar daca mi s-a deschis o poarta catre un loc rau? sau ma gandesc ca cineva incearca sa imi ia sufletu..ma bat ganduri negative.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Yosefin):

Daca te hotarasti si tu sa faci parte din categoria a doua si crezi ca esti prins intre nu stiu ce lumi, atunci e normal sa fii ingrijorat.
Cel mai bine ar fi sa citesti despre ce e vorba de fapt. Nu e nimic paranormal ori nu stiu mai cum. Sunt explicatii cat se poate de stiintifice si nu ti se poate intampla nimic (in afara de o stare aiurea). Din contra, poti sa transformi paralizia in somn in vis lucid, ceea ce e inseamna experienta cu adevarat extraordinara.

| TrăieşteClipa a răspuns (pentru Yosefin):

Nu exista locuri rele.
Totul este virtual.

Răspuns utilizator avertizat
| KNST a răspuns:

Stop drinking so much. big grin

| RandomStudent a răspuns:

Stai linistit, la unele persoane(si mie) li se mai intampla sa aiba paralizie in somn.Nu e ceva grav