| InnocentSmile a întrebat:

Moartea este impaciunea cea mai usoara...viata este mai grea.Cred ca-i cat se poate de adevarathappy Voi?

Răspuns Câştigător
| victor333 a răspuns:

Pana nu mori n ai de unde sa stii dar mi e imi place sa ma ghidez dupa proverbul-Carpe Diem-asa ca traiesti fiecare clipa la maxim dar pentru a o trai trebuie sa te si sacrifici sa dai tot ce ai mai bun din tine si sa accepti si nedreptatile vietii poate de aici si intrebarea ta

7 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Cum adica impaciunea!? Moartea este scaparea de... "viata este grea".

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

1. Explică semnificaţia cuvântului " impaciunea" şi justifică rolul punctelor de suspensie urmate de completarea "viata este mai grea" (care n-are nicio noimă în acest context). ( 50 p).
2. Defineşte termenul "noimă". (40 p).
*Se acordă un punct din oficiu.
Notă : N-ai voie să cauţi în dex.

| miradoniz a răspuns:

hee hee nu știu exacthee hee moartea încă nu am încercat-ohee hee

| mgtow a răspuns:

Pe o parte moartea e scaparea din chinul actual dar porblema e ca sufletul va suferi pe vecie in iad asa ca trebuie sa suportam pe pamant viata pana cand murim.

| Addiction a răspuns:

Bună.
Da cred că într-o oarecare masură e adevărată afirmaţia dată. Moartea e o împaciune pentru cei care au trăit o viaşă zbuciumată şi cu nevoi, e o odihna veşnică, poate un nou început. Oricum nu vom afla asta pînă nu ne vom afla în situaţia dată.
Pa, pa.

| BroascaCuElice a răspuns:

Oricine moare dar nu oricine traieste:]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu.