| AvalohAlyn a întrebat:

Nu ar fi fain daca ar exista cu adevărat reincarnarea? Poate există, sa speram.
Moartea și o singură viață e prea..trist.

5 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Nu există.-Dar tuturor le este dat să moară o singuŕă dată apoi urmează judecata-Evrei 9 27
Nu e trist. Există învierrea trupului. Abia aștept să fiu alături de Dumnezeu într-un trup nou, neperisabil ca și al lui Hristos după înviere.

| StrongHeart a răspuns:

Nu ar fi deloc fain,cum sa fie fain? Aici credinta in Dumnezeu ramane cea mai buna filozofie de viata si de ce vrei tu, pentru ca exista iertare, orice ai gresit daca iti pare rau Dumnezeu te iarta.
Nu ne dam seama cate gresim si daca pentru fiecare greseala ar trebui sa platesti dupa cum se zice, karma, ce ar fi fain? Reincarnarea poate presupune si incarnarea intr-un sobolan sau intr-un vierme.De asta eu cred ca sunt deviante credintele astea,stai si te rogi la o vaca,adica asta inseamna ca ai decazut,ca te-ai dus in jos,adica un animal e mai presus decat tine si il glorifici la rang de divinitate? Asta e trist.
Moartea e doar o trecere, o tranzitie, viata nu are sfarsit, doar cea trupeasca, e cursul vietii cu care trebuie sa ne obisnuim.

| ancaval a răspuns:

Poate la început ar fi fain, apoi te-ai plictisi.
Nu s-a întors nimeni să ne spună unde au ajuns. Vom vedea când trebuie, poate nu e atât de trist cum spui tu.

| SingleForOne a răspuns:

Reincarnare, în sensul de a trăi din nou aceleași dureri, încercări, probleme, oameni afurisiți?
Din nou, și din nou, până când?
Viața eternă, și plină de fericire și iubire, n-ar fi mai interesant?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru creștinii din ziua de azi nu ar fi fain, pentru că ei îl vor pe Hitler arzând în iad și pe Maria Magdalena ucisa cu pietre.