| AntipaticuPreasfant a întrebat:

Nu inteleg: ne laudam ca avem cele mai frumoase femei din lume, iar la concursuri de frumusete, mereu ajungem pe ultimul loc.
Ce ziceti de asta?

Răspuns Câştigător
| Schnitzel a răspuns:

La concursuri de frumusete nu se ia doar fizicul in calcul, ci si talentele, gratia, intelectul, educatia, naturaletea. Iar romancele se transforma din niste frumuseti pure cand sunt copile, in niste femei cu dimensiuni exagerate[prea mult botox, silicon] si cu un intelect sau o educatie de multe ori insufucienta pentru a fi apreciate.

15 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Bine ai zis, "ne laudam".

| Vizitiul a răspuns:

Roman fiind, ar fi culmea sa afirmi ca-n tara ta sunt cele mai urate femei...

Apache
| Apache a răspuns:

Noi avem femei frumoase. pacat ca sunt alese de niste idioti

| MMihai a răspuns:

Ne lăudam ca avem cele mai frumoase femei din lume== ca să măgulim cucoanele, cu care eventual, putem face sex, acum ai priceput?

| MMihai a răspuns:

Noi cei din România suntem învățați cu aspectul româncelor, și un eventual etalon de frumusețe pentru femei, pleacă de aici.
Chinezii sunt învățați cu chinezoaicele și pentru un chinez cea mai frumoasă femeie ar trebui să fie ca o chinezoaică. șamd
La concursurile de miss se caută niște criterii ca să nu se ia la bătaie între ei cei din juriu, că frumusețea este ceva cu totul subiectiv.

Schnitzel a răspuns:
La concursuri de frumusete nu se ia doar fizicul in calcul, ci si talentele, gratia, intelectul, educatia, naturaletea. Iar romancele se transforma din niste frumuseti pure cand sunt copile, in niste femei cu dimensiuni exagerate[prea mult botox, silicon] si cu un intelect sau o educatie de multe ori insufucienta pentru a fi apreciate.

Fetele tinere românce frumoase "pe exterior," nu se prea omoară cu cartea, și astfel fiind de 18-22 de ani, sunt cam „ tute", adică cam "bătute în cap", că în realitate sunt cam lipsite de educație și de cultură.
Pe vremea lui împușcatu, se făceau concursuri de frumusețe dar se puneau și condiții : note mari dacă era elevă sau studentă și rezultate bune în producție, dacă era la o uzină.
Deci erau excluse "merele putrede, viermănoase și găunoase" dar frumoase numai "pe exterior", încercându-se un compromis între calitățile femeii.

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Am depasit varsta maxima pentru a ma putea inscrie, hehehehehe!

| push2gl a răspuns:

Diferenta este ca la noi sunt multe femei frumoase nu un nr limitat ca la altii

| ladyMillion a răspuns:

Tu singura ai zis-ohappynoi ne laudam singuri, nu ne lauda cei din celelalte tari, fiecare are aceeasi parere de rasa din care face partethinking iti dai seama ce ar fi daca toate femeile ar lua locul 1tongue

Răspuns utilizator avertizat
| Laura_2393 a răspuns:

La noi se intra pe spaga si favoruri sexuale nu pe frumusete. In strainatate exista pretentia ca manechinul sa mai demonstreze si putina minte nu doar un bust atragator.

| didi12 a răspuns:

Pe langa frumusetea aia,trebuie sa ai si ceva in cap,si nu numai: caracterul,atitudinea, naturaletea nu trebuie sa lipseasca.Iar daca cand spui concursuri de frumusete te referi la Miss Universe, da ai dreptate.Insa,sunt multe concursuri internationale la care destule romance n-au plecat neremarcate, deci au castigat ceva.

Răspuns utilizator avertizat
| Азбука a răspuns:

Daca se supara Botezatu si le cheleste pe toate, nu vom mai avea niciuna frumoasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mereu o dau in bara la proba de cultura generala.