| Inferno a întrebat:

Nu lasa pe maine ce poti face poimaine?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu lăsa pe mâine ce poţi să mai amâni.
Tu ce crezi?

15 răspunsuri:
| Inferno explică:

Credeam ca aici coeficientul de inteligenta este mai mare.
Stiu cum e citatul original.

| 4b a răspuns (pentru Inferno):

laughing rabdare inferno...

| Onio a răspuns (pentru Inferno):

Fara suparare.

Deci cea mai ilogica intrebare cu cel mai ilogic raspuns rolling on the floor

Din moment ce scrie "NU LASA (PE) MAINE" asta automat "TE OBLIGA" sa faci in decursul zilei de astazi.

Daca era formulat:

"Nu lasa (fara PE) maine ce poti face poimaine" era valida, adica in decursul zilei de maine sa amani pe poimanine, dar asa in nici un caz laughing

Acel "PE" a naucit LOGICAwinking

| 4b a răspuns:

Ce nu poti face azi, lasa pe maine ca poate e tarziu si nu mai trebuie sa-l faciwinking

| SaveTheNature a răspuns:

Toata lumea se inghesuie sa spuna varianta corecta a zicalei. Iti dai seama cati destepti?
Zicala ta s-ar traduce asa: "Nu lasa pe azi ce poti face maine"

| mihaela2808 a răspuns:

Nu lasa pe maine ce poti face azi.Nu poimainerolling on the floor

| aluna2000theo a răspuns:

Daca te referi la acel proverb, corect este "Nu lasa pe maine ce poti face azi". Si daca e sa o luam practic nici nu are logica... Fara suparare...

| WhatheWow a răspuns:

Eu as spune sa nu lasi pe miine ce-ai facut acum un an!

| daassh a răspuns:

NU! Nu lasa pe maine ce poti face astazi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suferinta s-o mai las si pe poimaine?

| Onio a răspuns:

"Nu lasa pe maine ce poti face poimaine? "?

Asta este ceva de genul:
"Sa nu cheltui banii pe care ii primesti maine, ASTAZI"

Sigur asa ai vrut sa formulezi?

Eu stiam ca este:
"Nu lasa pe maine ce poti face astazi"

Sau asta este varianta comica:
"Nu lasa pe maine ce poti face astazi, lasa pe poimaine, poate se face de la sine"

Sunt nedumerit.

| Justrollin a răspuns:

Se numeste sarcasm

Răspuns utilizator avertizat
| SpaimaN3agra a răspuns:

Era de fapt nu lasa pe maine ce poti face azi

| Iulyan21 a răspuns:

M**E masoneriei!