| anonim_4396 a întrebat:

"Nu suntem niciodata atat de nefericiti cat ni se pare si nici atat de fericiti cat speram"-La Rockefoucould Voi va regasiti in acest citat?

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu ştiu, dar eu una nu o dată am fost pe culmile fericirii, fericire atât de multă şi copleşitoare, încât aproape doare, încât te alungă parcă din propriul tău corp, nu te lasă să respiri, pentru că mintea ta de om nu este capabilă s-o cuprindă, încât nu ştii dacă eşti treaz sau visezi...

Fericire mai multă de atât nu ştiu dacă aş putea să suport, fără să-mi pierd minţile.
Aşa că nu aş fi tocmai de acord cu acel "niciodată". În rest...

| IgoToHellForThis a răspuns:

Starea omeneasca e una confuza.

| thebeggar a răspuns:

Și asta ar putea-o spune un copil subnutrit somalez?

| Plolice a răspuns:

Pur si simplu nu ne dam seama cat de valoros e un lucru pana nu il pierdem

| BlackCinnamon a răspuns:

Eu cel putin da laughing, pentru ca multe persoane de fapt, desi sunt pesimiste totusi se asteapta la prea mult happy, stai linistit laughing, nu ai nici'o problema, asa e viata happy.

| euforiaa a răspuns:

Da! Noua, oamenilor, ne place sa exageram, sau poate o facem fara sa vrem.