| anonim_4396 a întrebat:

Ce va face fericiti si ce va face nefericiti?

Răspuns Câştigător
| Alyra a răspuns:

Sunt nefericită atunci când: iau o notă mică, când mă îngraș, când mi se exfoliază unghiile, când îmi stă părul complet nașpa, când primesc voturi de stupid sau nefolositor pe TPU crying când mi se spune de fac reproșuri, când văd că am păr la subbraț, când e prea cald, când n-am ce face în pauză, când am fie eu fie cineva cunoscut o problemă de sănătate, când am mult de învățat și n-am chef, când nu reușesc să alerg 2 ture de teren, când realizez că n-am voci și toți cei din jurul meu îmi spun că am voce de bidon, când nu mă pot abține de la mâncat plăcinte, când mă privesc în oglindă și văd că sunt atâta de picică și pantalonii îmi sunt cu 10 centimetri mai lungi, etc. Dacă le spun pe toate ne prinde anul 2012. laughing
Sunt fericită atunci când: primesc cereri de prietenie, când îmi privesc picioarele astea fără păr(ce norocoasă sunt din punctul ăsta de vedere!), când slăbesc, și în general cam toate opusurile la ce am scris la cazurile nefericite.
Poate că îți vine să plângi când te pui să înșiri lucrurile nefericite, dar atunci când vezi că există și lucruri bune, parcă uiți totul și îți apare zâmbetul pe buze. PaPa! confused
@4EverAndNever: E adevărat ce ai spus. happy

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Fericit ma face internetul, playstation3 si un loc de munca ca sa castig bani iar nefericit ma face viata asta ca sunt prea multe curve pe strada.

| Radioactive a răspuns:

Mă întristez în următoarele situaţii: când mă cert cu un prieten, când nu reuşesc să realizez ce mi-am propus, când intervine ceva şi nu mai pot pleca în excursii cu colegii, când nu îmi fac la timp curat în cameră, când iau 9 la şcoală(nu mă judeca!), când văd un film trist sau când moare cineva în film, când mă despart de cineva apropiat, când nu merge internetul, când îmi stă părul urât şi când aflu veşti proaste ori când văd cât de haină e lumea.
Mă bucur când realizez ceva, când nu ajung cu întârziere la un eveniment ori la ore, când ceea ce spun ajută pe TPU, când ascult melodiile preferate, când joc volei, când aflu că sunt lăudată(big grin)...

Eh, sunt multe lucruri care mă fac fericită şi care mă fac nefericită, acum n-oi sta să le înşir pe toate! Dar cel mai şi cel mai mult e bine să te bucuri că trăieşti, şi că viaţa ta are în mod egal şi suişuri şi coborâşuri, că nu suntem perfecţi!

| BloodPrison a răspuns:

Bună!
Mă face fericită clipele petrecute alături de familie şi alături de prietenii mei, iar tristă mă fac despărţirile şi eşecurile în viaţă!
Ciao!

| Alexutza6755 a răspuns:

Buna!
Pe mine ma bucura zilele cand nu am teme, internetul, sa am multi bani si ma supara atunci cand vreau ceva si nu pot primi imediat!