| Mandy a întrebat:

Nu vi s-a intamplat sa va simtiti singuri, dezamagiti vreodata? sa vreti sa ascultati numai muzica trista, fara motiv? daca da, dati-mi si mie un sfat...asa ma simt chiar acum...singura, deprimata

Răspuns Câştigător
| MeMyseIf a răspuns:

Uneori prin asemenea stari trecem cu totii, e normal:atitea evenimente, atitia oameni care de cele mai multe ori iti storc toata energia din tine, si apoi te simti uite cum zici tu.Intr-adevar cel mai important e sa RAMII LA TOATE RECE si plus la asta bucura-te si gaseste si in astfel de stari CEVA FRUMOS, caci de multe ori dupa semenea momente au loc cele mai frumoase si mai tari schimbari in caracteru omului...bafta!

14 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Tristetea face parte din sentimentele umane, din nefericire pentru noi, care am vrea doar sa ne bucuram. Accepta situatia - iti va fi mai usor. Daca simti nevoia sa plingi, fa-o. Asa te vei descarca, si iti va fi mai usor mai apoi. Si nu uita un lucru: in fata ta ai doar un monitor, insa in "spatele" lui, suntem noi (si nu numai noi), cei de pe TPU, care, daca acum ne-ai spus despre tristetea ta, suntem alaturi de tine, deci, nu mai esti singura. Capul sus si mergi mai departe! Aceasta este viata uneori.

| Razvan a răspuns:

Dezamagita de mine voi fi mereu, pentru orice lucru bun care l-am facut putea fi facut inzecit de ori mai bine
Singuratatea nu e o stare rea, de care sa fugi. E o stare buna, te indeamna sa te gandesti la tine, sa-ti pui ordine in ganduri si in viata si sa iei cele mai bune decizii

| Laminin a răspuns:

Hei!
Eu cand eram trista, imi ridicam singura moralul (singura practic, dar spiritual cu ajutorul lui Dumnezeu) citind o carte crestina happy
Gbu :]

| ema69 a răspuns:

Pai un motiv trebiuie sa fie ascuns in inima ta daca simti nevoia de a asculta muzica trista. La mine remediul e urmatorul:iau masina, pun muzica ce ma face sa imi amintesc de vremuri demult apuse, si ma tot duc, bineinteles plang, si cand simt ca un pic m-am usurat, o iau inapoi spre casa...si astept sa treaca o zi si inca una si tot asa pana ies din starea asta. Poti incerca si tu, poate te ajuta.

| madia a răspuns:

Ba da, am si eu zile in care ma simt asa, cred ca e depresia de toamna...

Iesi la o plimbare, asculta muzica, uita-te la un film bun, vorbeste cu o prietena despre problemele tale. Nu te descuraja, maine poate va fi mai bine.

| LifeFail a răspuns:

Da, sunt multe clipe in care ma simt singura, fara prieteni, complexata de toti cei din jur, nedreptatita etc.
Asta mi se intampla foarte rar, dar atunci cand mi se intampla este un sentiment banal si ciudat, de care vreau sa scap cu orice pret. Nu mai vreau sa vad pe nimeni, ma izolez de lume. de cele mai multe ori e din cauza indiferentei oamenilor, rautatiii lumii, dezamagirilor, prieteni falsi si multe altele.
Important este sa te gandesti ca nu totul s-a sfarsit, ca maine vei vedea lucrurile diferit, ca timpul va vindeca totul si ca o sa iti revii curand.
Stai mai mult cu familia ta, fa lucruri care iti fac placere, razi din toata inima si vei vedea ca nu te vei mai simti asa!
Bafta multa!
:X

| xNirvana a răspuns:

Da. si inca de cate ori straight face.
Paii am renuntat la tot ce ma facea mai trista: pc, telefon. Apoi, plang ca sa ma descarc si dupa nu ma mai gandesc la nimic si nimeni (: pana cand imi trece.

| momo a răspuns:

Toata lumea are dezamagiri si poate se simt si singuri cateodata. daca pur si simplu te-a apucat asa poate iti trebuie un moment de respiro... deteseaza-te putin de lume si asculta muzica trista/vesela/etc cum simti tu pe moment...adunati toate gandurile, sentimentele si sigur o sa-ti revii
nu stiu daca te-am ajutat dar ca sa te consolez ai de la mine o imbratisare mare si un pupic (ca sa fie happy

| SelluMarrie a răspuns:

Asculta muzica trista si plangi :* doar asa te poti descarca si sa scapi de starea astahappy sau vorbeste cu cine happy

| ShyGirl a răspuns:

Ba da, crede-ma ca te inteleg perfect. Mi se intampla de multe ori sa ma izolez, sa ma simt complet aiurea. Nu stiu, sfatul e acelasi pe care mi-l dau si mie zi de zi "FII TARE! NU TE LASA AFECTAT DE CEI DIN JUR!" iar cand ai starea asta, incearca sa vorbesti cu un/o prieten/a adv. kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi pare rau ca te simti asa si nu incerc sa profit de asta, dar poti sa imi lasi si mie un mesaj cu cateva din melodiile tale triste preferate? Mersi mult! Incearca sa iesi cu prietenii si sa asculti si muzica vesela care sa te faca sa simti ca traiestihappy...

| Thisbeea a răspuns:

Eh na...chill.nu ai ce face, decat sa te intristezi. mai bine stai si te uiti la o comedie, la o animatie ceva, iti iei animalul p care il detii, daca ai asa ceva.si ai sa vezi ce repede incepi sa zambestiwinking

| jinx a răspuns:

Iti dau un sfat fii indiferenta de ce ti se intampla in jur nai dc sa fii trista ai o viata traiesto