| harciog a întrebat:

"O femeie cu bani are intodeauna in spate un barbat cu buzunare adinci". O fi adevarat? Argumentati.

27 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Am buzunarul scurt, n-am nimic de argumentat.

| harciog explică (pentru Flav):

Te inteleg.m-ai dat pe spaste cu tot cu scaun, inteligenta indelungata.La multi ani.

| Hombre a răspuns (pentru harciog):

Bai Har poate sa fie adanci pana-n pamant daca sunt goale sunt la fel de egale ca ale lui Flav pentru o femeie, insa are totusi un avantaj, la furat.

| carminaburana43 a răspuns:

Eu sunt femeie si pot spune ca e rara avis ca o femeie sa faca bani buni de una singura doara de nu cistiga la lotto.

| Pirkko a răspuns (pentru carminaburana43):

Carminaburana, nici tu n-ai intalnit femei cu bani. Sa castigi la loto tine de hazard si de probabilitate. Nu vad legatura cu inteligenta doamnelor. Cine ma apara, copii?

| deceeu a răspuns (pentru Pirkko):

Mythbusters sau Ghostbusters!

| Pirkko a răspuns (pentru deceeu):

Mythbusters... Mi s- a spus ca harciog tine neaparat sa demonstreze ca este o legatura intre putoarea picioarelor nespalate si mirosul branzei. O chestie care duhneste, ce mai!

| carminaburana43 a răspuns (pentru Pirkko):

Stiu ca apartine de hazard e subintles tuniciodata nu ai intilnit in viata ta notiunea de subinteles? Si daca mie mi-a murit sotul si de stunci nu-mi ajunge venitul pentru mine si copiii mei imi mai si intorc cu totii spatele nu e de la sine inteles caci femeia are nevoie in spate un barbat sa fie stimata? Si ca venitul lui conteaza pentru bunastarea familiei?

| harciog explică (pentru Pirkko):

Eu te apar scuipa-te-ar mitzele pentru ca, spre deosebire de alte dati cind nu acordam fundite si voturi, nici de data asta n-am sa acord.Doar nu-s tembel sa isc un razboi pentru o replica dintr-un film.

| harciog explică (pentru Pirkko):

In mod paradoxal, nu ca tin s-o demonstrez, dar ai dreptate.In amindoua cazurile nu-i decit vorba de mirosul sarurilor eliminate din celule organice in cazul picioarelor si inca organice in cazul brinzei. Pofta buna.

| georgesur a răspuns:

Zicalele de tipul acesta sunt intotdeauna scoase/difuzate de barbati care au complexe/frustrari alaturi de femei.
Daca "zicala"face referire la inteligenta,puterea de munca, cunostintele, diplomatia unei femei, atunci dau un Top 5 mondial cu cele mai puternice femei(nici una nu are dotarile M.Columbeanu sau Simonei Senzuale):
Locul I: Angela Merkel – cancelarul Germaniei
Locul II: Wu Yi – vice premierul Chinei
Locul III: Ho Ching – Sef executiv al Temasek Holdings, Singapore
Locul IV: Condoleezza Rice – fosta secretar de stat al SUA
Locul V: Indra K. Nooyi – presedinte, sef executiv al PepsiCo, SUA
Nu va amagiti cu numarul mai mic(decit al berbantilor) al femeilor de succes, caci ele sunt in continuare discriminate si dau prioritate echilibrului din familie vis a vis fata de profesie!
P.S.-intrebare pentru Kazimir-.de ce "curva" suna peiorativ iar "curvar"suna laudativ?

| harciog explică (pentru georgesur):

Am zis eu ca voi intindeti o chestie ca "gaia matzul".Era vorba despre o echipa de alpinisti americani pe undeva prin Europa de est,prin Croatia,care,din intimplare dau de o fetita rapita si tinuta ingropata cu o teava pentru a respira,intru rascumparare de la parintii ei maica-sa avind bani la greu iar taica-su fiind fost criminal de razboi, autorul afirmatiei catre rapitor, aproape de sfirsitul filmului.Nu ma intrebati cum se numea filmul ca era inceput cind am ajuns eu spre vizionare, nu conteaza unde.

| georgesur a răspuns:

(strict pentru filosoful hirciog) - eu ti-am citit strict intrebarea, in care nu aminteai nimic despre faptul ca e o replica dintr-un film (o fi fost greu pentru tine s-o formulezi mai bine?), de aceea ti-am raspuns strict la ea. Faptul ca MA combati cu argumente de tipul :
"voi intindeti o chestie ca "gaia matzul" "(care VOI?) ma dezamageste!

| harciog explică (pentru georgesur):

E o replica din Morometii daca ai observat ghilimelele, dar oricum cred ca si fara ele ti-ai fi amintit chiar daca nu-s asa filosofice constatarile. Oricum dezamagirea ti-o apreciez.O zi buna.

| DorelSudoru a răspuns:

Daca o intorci invers da

| Dumnezău a răspuns:

Asta era valabil acum niste ani, cand s-a spus asta.Acum,s-au mai schimbat lucrurile, dar nu foarte mult. Exista patru posibilitati prin care o femeie poate avea bani cacalau:

1.E femeie de afaceri.Nu cred ca poti fi curva suficient de mult, ca sa te faci mai apoi business-woman.Trebuie prea multi bani,prea multa pricepere, si nu in ultimul rand, un tarif usturator.Sau poate e curva de lux, de aia de 2000$/noapte; nu stiu exact. thinking
2. Face modelling.Se scot bani foarte multi din meseria asta.Dar cred ca implica sa fii si nitel curva si sa jonglezi cu madulare pana sa obtii prezentari si alte chestii.
3. Avere mostenita-no comment.
4.E curva de lux, sau simpla, care a muncit din greu.

Here you go!

| shadovv a răspuns:

Adica femeile sunt parasute. Ce i de argumentat? Unele chiar sunt, altele nu.

| Pirkko a răspuns:

Harciog, pana mea, tu n-ai intalnit o adevarata femeie (cu bani)! Sigur! big grin

| harciog explică (pentru Pirkko):

Pana mea, cind e vorba sa vreau o femeie ma doare la basca daca are bani sau nu.E doar o replica dintr-un film.

| Kazimir a răspuns:

Femeie cu bani? Nu puteai să zici direct curvă? E același lucru.

| deceeu a răspuns:

Bond...James Bond

| biencushh a răspuns:

Din punctul meu de vedere nu e adevarat... O femeie se poate realiza si fara ajutorul unui barbat ( mdaa...sunt si exceptii).

| biencushh a răspuns:

"In spatele oricarui barbat puternic sta o femeie puternica" de asta ati auzit?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar crezi ca nu stie sa ii cheltuie singura? Si femeile sint destepte, nu numai noi, barbatii.Numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O femeie cu bani, are intotdeauna in spate un fund "indraznet", iar in fata, o pereche de sani zglobii.
Uratele vor muri intotdeauna sarace!

| KyraW a răspuns (pentru anonim_4396):

Cine zice ca uratele vor muri sarace? Eu sunt in frunte,si eu zic ca trebuie sa sari cu capul inainte,nu cu pieptul, adica sa te indoi invers, si sa vezi ce de bani.

| Nam a răspuns:

Raspunsul meu e :... cal straight face