| Lleahh a întrebat:

Un barbat slab poate sa fie cu o femeie puternica?! Argumentati happy

Răspuns Câştigător
| GoldenZenith a răspuns:

Da, doar că ea va trebui sa ii cumpere lui lesă.

16 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Va fi catelul ei, un sclav la picioarele ei, femeile i prefera cand au nevoii materiale sau fetele le baga in zona prieteniei pe acesti barbati

| Lleahh explică (pentru RAY):

De ce sa fie un sclav la picioarele ei?

| RAY a răspuns (pentru Lleahh):

Dar ce ai vrea sa fie? daca ea e dominanta?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sunt mult mai rare cazurile de compatibilitate intre doi oameni puternici, decat intre unul slab si unul puternic.
Deci, da. Sunt destule femei care cauta sa domine baietei cu barba. Se distreaza terorizandu-i, dandu-se ele destepte. Din exterior, de obicei se vede ca-s amandoi prosti day dreaming

| Freya1 a răspuns:

De inceput se poate dar nu va dura.
Am avut o experienta de genul cu un baiat mai sensibil decat mine,mai slab, mai pesimist, mai moale etc si de inceput a fost ok m-am gandit ca o sa isi revina daca am rabdare si il ajut dar nu a fost asa el tot asa a ramas si eu nu concep ca barbatul de langa mine sa fie mai sensibil si slab ca mine din nici un punct de vedere.
Daca eu sunt femeie si trebuie sa fiu mai finuta si el este mai moala si mai finut ca mine cum ma poate sustine, ajuta, sprijini? Trebuie sa fie mai tare si rezistent decat mine sau cel putin la fel cat mine

| PersonajFictiv a răspuns:

Eu cred ca da.
Pentru ca daca o femeie puternica vede anumite lucruri bune in acel barbat dar le vede si pe alea proaste ( acele lucruri care il fac slab) iar ea decide ca il poate modela, ii vede potentialul si considera ea ca il poate schimba atunci o fie impreuna cu el.
Tu ce crezi despre asta?

| Lleahh explică (pentru PersonajFictiv):

Cum sa il modeleze?

| PersonajFictiv a răspuns (pentru Lleahh):

Am scris mai sus.
Sa il schimbe din slab in mai puternic, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.Daca femeia e puternica,va vrea pe cineva care sa poata sa-i sustina privirea, care sa nu cedeze fara sa spuna vreun cuvant, sa nu faca imediat ce vrea ea. Daca a vazut ceva la acel barbat, inseamna ca slabiciunea lui se manifesta doar pe anumite planuri. Poate e mai sensibil, dar poate sa fie si puternic in situatii care o cer.Cu toate astea, nu cred ca s-ar putea simti atrasa de cineva mai slab ca ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt femei care vor barbati cu "suflet" de baieti. Care sa ii joace pe degete cum vor ele. Stiu un caz in care cei 2 sunt casatoriti si el e praf facut gramada in orice fel pe langa ea si tot il tine doar pentru ea. Si cand am intrebat-o de ce? Pai cuvintele erau astea " nu mai gasesc unu la fel de prost ca el". Trebuie apreciata totusi onestitatea ei.

| L1feDRAIN a răspuns:

Slab fizic da, slab moral da.
Argumente? FIzicul nu conteaza cand au pus mana ambii pe ce e inautru.
Moral cand femeia e liderul cuplului.
Te-ai asteptat la o pagina? Meh.

| Jonas94 a răspuns:

Nu, este imposibil.
Nu există bărbat slab, există băieți slabi, și bărbați puternici. Este foarte important să facem distincția clară între bărbați și băieți.
Femeia prin definiție, nu este genul să fie persoana care domină într-o relație. Ea dorește să fie dominată, ghidată, de un bărbat. Va băli, la orice bărbat cu atitudine, cu ceva cojones, tupeu, și nu la prostul ăla care spune, ai dreptate, care se face preș la picioarele ei.

| Rux2000 a răspuns:

Nu cred ca asta contează prietenul meu are 1, 75/1, 80m si 66kg iar eu am 1, 57m si 68 kg

| Rux2000 a răspuns:

Ma gandeam ca te referi la altceva "puternică " gen grăsuţă dar te referi la psihic nu la fizic. prietenul meu este si el moale adică el lasa de la el ca sa nu se bage in discuţi de exemplu nu ne intelegem cu sora lui si ea arunca vb fara rost ca sa jignească sau sa te simţi prost iar el ni zice nimic spune ca las'o sa vorbească nu vreau sa ma cert dar bine ca momentan are nevoie de ea intr-un fel (de Masina ei)eu una nu tac spun mereu ceea ce am de spus si daca vad ca ea arunca vb arunc si eu dar asa dintre. mine si el nu cred ca este unu slab unu puternic adica mai las de la mine mai lasa de la el dar nu ne calacam unu pe celalalt in picioare. Eu una zic ca depinde de caracterul ei cum se comporta cu tine ca daca te vede mai slab si cum sunt femeile in general. Face ce vrea din tine

| Againrip a răspuns:

Pai în caz ca băiatul este lovit dau violat fata cea puternica o să facă ce-o să facă.

| Luoar94 a răspuns:

Depinde, poate ca este,, slab,, doar asa in aparenta, sau a trecut prin ceva care la afectat, ceva din care o sa isi revina happy.