| Vizitiul a întrebat:

O fi realitatea cruda sau ne credem noi prea copti?

13 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Nu, realitatea nu este cruda, ea e cea care este, problema este ca noi gandim si visam contrariu ei.

April
| April a răspuns:

Realitatea e cruda doar pentru cei mai necopti dintre noi; daca procesul "coacerii" experienta inseamna...Pentru omul ce a adunat intelepciune realitatea nu e nici cruda, nici binevoitoare.E realitate.

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Nu stiu sa-ti raspund, dar stiu ca cele mai mari nefericiri se intampla din cauza raportarii gresite la lume, din cauza lui "am crezut ca si n-a fost asa". Normal ca in permananta exista ceva de invatat, important este sa invatam sa ne raportam corect, nu sa blamam. Adica cum zice @Hombre, dar altfel spus...

| MeScorpion a răspuns:

De cele mai multe ori realitatea e cruda, trebuie sa te adaptezi si sa o pui pe gratar.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Da,unii dintre noi avem falsa impresie ca le stim pe toate,ca am trait intens si ca ne-am maturizat suficient. Avem impresia ca nimic nu ne mai poate speria,ca nimic nu ne mai poate uimi, ca adevarul nu ne mai doare, ca suntem ''caliti'', ca realitatea nu e cruda...pana intr-o zi...

| DorelSudoru a răspuns:

Ne credem prea copti inainte oameni traiau in niste coditii mizere, controlati si nu mai plageau erau fericiti in felul lor

Răspuns utilizator avertizat
| shadovv a răspuns:

Realitatea nu e cruda si nici oamenii nu sunt prea copti. Exista un echilibru in dezordine intre aceste doua concepte.

| WR104 a răspuns:

Realitatea nu e cruda, e asa cum e si nu avem puterea de a o schimba decat prin gand si perceptie.Noi suntem copti atat cat ne permite natura noastra sau realitatea daca vrei.

| DjTactumare a răspuns:

Copti pe dracu,daca plagiem pe unul si pe altul sau redam citate de titi-kaka ne-am luat-o in cap,suntem dati dracu, nu nenica, trebuie sa infruntam ceea ce pune Dumnezeu in fata noastra nu sa visam la cai verzi pe pereti si potcoave schioape

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Realitatea este doar... reala.

| oana1238105 a răspuns:

Eu cred ca realitatea e cruda!

| ANDOO_1416 a răspuns:

Prima varianta realitate cruda