| WhatheWow a întrebat:

Oare, Fericirea nu e ca Materia Intunecata... toti stiu ca exista insa nimeni nu stie ce e sau cum arata?

Răspuns Câştigător
| Delicacy a răspuns:

Fericirea nu o poţi vedea, o poţi numai simţi.

11 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Nu taticu, fericirea e ca Basescu, il stim ca e presedinte, nu il vedem dar ii simtim intunecimea.winking

| Inferno a răspuns:

Cam brutala comparatia.

| Musique a răspuns:

NU e.
Știm că există, o simțim, o cunoaștem.Toți am fost într-un moment fericiți.

| xBya a răspuns:

Mie`mi pare ca tu nu stii ce e. Toata lumea ajunge sa cunoasca fericirea intr-un moment sau altul al vietii, doar ca ea are momente cand se arata si momente cand nu se arata, iar atunci poate disparea si amintirea ei.

| WhatheWow explică (pentru xBya):

Da, pai atunci spune-mi tu ce este Fericirea!

| xBya a răspuns (pentru WhatheWow):

Atunci cand ii stii bine pe toti dragi tie, cand te simti implinit din toate punctele de vedere, cand n`ai nicio grija, nimic cu care sa iti bati capul. Sau, cea mai frumoasa fericire, zic eu, e atunci cand te multumeste ceva intr-o masura atat de mare, incat esti in stare sa uiti de toate celelalte pentru o vreme si sa te bucuri de clipele alea. Fericirea este un scop, o stare pe care mai toata lumea urmareste s`o simta. Cand esti fericit vezi adevaratul sens al vietii.

| Hirako a răspuns:

Fericirea e relativa( "bine, Einstein!", vei spune tu... if you know what I mean ). Cu alte cuvinte, sunt multi care stiu exact ce inseamna pentru ei fericirea. Pentru mine fericirea ar insemna sa stau cu persoana iubita pe o plaja in Hawaii si... atat. Problema oamenilor, dragul meu Filosoficus, este aceea ca sunt prea obsedati de case, masini si aur, ca sa realizeze ca astea nu ii vor face niciodata fericiti cu adevarat, indiferend de perceptia lor despre fericire. Chiar daca cine scrie paragrafe lungi pare inteligent, ma voi opri aici. Sper ca textul meu e descifrabil! ^-^

| anca29 a răspuns:

Fericirea e o lumină în întuneric... Și după mine are forma lucrului tău preferat. Sau pur si simplu ceva frumos care să iți placă!

| Oanarry a răspuns:

In filosofie, se spune ca fericirea nu poate fi atinsa...ca este un ideal. Totusi, eu am cunoscut fericirea acum 4 ani si se numeste Roberthappy

| rotaruia a răspuns:

Întrebarea ta este ilogică.

| WhatheWow explică (pentru rotaruia):

Poti sa si-ti argumentezi afirmatia daca vrei!