| ciolpi a întrebat:

Ofer funda.Salut TPU.Cum as putea face sa am mai multa incredere in mine ma refer sa fiu foarte sigur pe mine sa cred in mine sa cred ca pot, dau un exemplu: incerc sa fac backflip(flip pe spate) si nu pot deoarece simt o nesiguranta cand sunt in aer si nu pot ceva ma opreste acel ceva e frica...si nu stiu cum sa am mai multa incredere in mine.

Răspuns Câştigător
| Laugh25 a răspuns:

Increderea este foarte importanta!
Trebuie sa ai incredere in tine caci daca tu nu ai..cum vrei sa aiba altcineva incredere in tine?smug
Referitor la backflip o sa poti cu timpul
Pentru ca aici ai nevoie si de AMBITIE si CURAJ.Nu este numai increderetongue
incearca de mai multe ori chiar daca ti frica... daca incerci de mai multe ori odata si odata corpul o sa se lasetongue
si ai sa fi surprinstongue
funda?

2 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

În cazul descris de tine cred că practica este cheia spre succes. Doar exersând vei dobândi siguranța necesară și vei scăpa și de frică.
Dă-i timp minții să se sincronizeze cu (,) corpul, până mișcările îți vor intra în reflex.

| iKronstadt a răspuns:

Până la efectuarea unui backflip, ai de muncă nene, crede-mă. Am practicat câțiva ani o anumită artă marțială din nordul Chinei. La început, câteva luni, am învățat doar CUM SĂ CAD! laughing Mi se părea ciudat, credeam că sunt subiectul unor glume puse la cale de instructori. Nu. Era cât se poate de real, și făcea parte din pregătire.
Sfat!
Ia-o încet. Caută un sfătuitor bun, cu trecut sportiv în ale gimnasticii! Nu te aventura singur! Este normal să-ți fie teamă. O singură căzătură ÎN CAP, îți poate termina viața asta, sau ți-o poate face insuportabilă până la sfârșitul ei.
P.P. Pregătește-te, nu acționa ca eroii din filme!