| andreighinea a întrebat:

Paianjenul cu cruce este un animal sau o insecta?

Răspuns Câştigător
| Inferno a răspuns:

Animalele se impart in mai multe categorii, una dintre ele este artropode, care la randul ei se imparte in alte categorii, patru mai exact: Arahnide, crustacee, miriapode si insecte.

23 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Http://www.tpu.ro/......o-insecta/

| 4b a răspuns:

Ceva tat este

| sublime89 a răspuns:

Este si o insecta si un animal in acelasi timp.

| Radu284 a răspuns:

Painjenii nu sunt insecte... WTF. Sunt animale.

| ErrorFound a răspuns:

Clasa Antropode, subclasa Arahnide.
Popular vorbind, este o insecta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E arahnida saracul, cred ca de asta a ramas si cu cruce pe el, ca si-a facut-o de mai multe ori, stiind ca nimeni n-o sa-l recunoasca.

| ErrorFound a răspuns (pentru zahy):

Schimba designul, schimba fondul, schimba scrisul, ma doare capul. Nu-i placut sa-l citesti, n-o sa-ti vina cititori.

| zahy a răspuns (pentru ErrorFound):

Am cumparat program de teme dar am stricat si mai mult cu el. am sa aleg alta tema gratuita. da eu am facut asta doar sa primesc click pe reclama big grin am mai multe locati de unde imi dau singur click dar sper sa dea si alti de aia fac reclama si pe TPU

| ErrorFound a răspuns (pentru zahy):

A, ok. happy Spuneam doar ca interfata nu are contrast si nu-i placut sa citesti.
Dar imi plac subiectele. Mult noroc. big grin

| pastru009 a răspuns (pentru zahy):

Parerea mea: sterge articolul cu 50% din creier fiindca noi folosim 100%.Si foloseste cuvinte ce le inteleg oamenii ca ei nu vor sta sa caute prin dictionare explicative romane termeni anatomici.
Sau scrie in paranteza ce inseamna.In loc sa scrii toate porcariile de pe net pe care cred ca le copiezi pe blog-ul tau si zici ca tu le-ai facut incepe sa citesti carti si unele din raspunsurile mele despre creierul uman ca sa intelegi si tu ceva.
Un raspuns ce te-ar face sa intelegi domnu 5-7% din creier pe care il folosesti ar fi cel castigator la intrebarea "Este adevarat mitul ca folosim 10 % din creier?"

| zahy a răspuns (pentru pastru009):

4% folosim si eu pe blog dau copy paste cu un scop cand voi avea timp sa scriu, pot scrie o carte nu un articol dar momentan am alte ocupati inportante

si la 5% 7% au acei oameni care au un IQ peste 135 eu la testarea de la mensa cu puctaju maxim de 126 a rezultat ca am mai mult... din pacate sunt in Italia si nu ma pot testa cu un puctaj mai mare.

uite fa si tu testul sa stii cam cat ai... http://mensa-romania.ro/

| Bøøgey a răspuns (pentru zahy):

Ba nene, esti imbecil? Cum sa folosim 4% din creier? Ma rog, poate tu da, dar noi, ceilalti, nu. Nu mai inghiti orice ****, gandeste cand citesti ceva.

| zahy a răspuns (pentru Bøøgey):

Daca tot esti asa sigur pe ideile tale adu dovezi clare cu cat la % foloseste un om creieru. nu mituri... si daca nu poti dovedi e afla ca folosim 1% un mit nu poate fi gresit. Asa ca eu pot da ce varianta vreau si nu o dau aiurea crede-ma studiaza unpic

| andreighinea explică (pentru ErrorFound):

Ok
merci

| andreighinea explică (pentru ErrorFound):

Poti sa-mi spui cum sa fac asta

| ErrorFound a răspuns (pentru andreighinea):

Nu stiu nici eu, eu doar comentez. laughing

| EnciclopediaProstiei a răspuns:

Animale suntem toti. mai putin unele care nu te intereseaza, din moment ce nu are legatura cu intrebarea.

| GeorgeMojoiu a răspuns:

Si insecta si Animal.

| BACKaLx a răspuns:

Este o insecta clar si inadubitabil

| Lupas_Sergiu_1993 a răspuns:

Insecta

| andreea8stanciu a răspuns:

Buna
este o insecta. este un paianjen... :o

| 77Sergiu77 a răspuns:

Paianjenul face parte din regnul insectelor indiferent de specie.