| georgik_8001 a întrebat:

CINE imispune ce este melcu?! Animal ori insecta dau FUNDA.

Răspuns Câştigător
| daiana a răspuns:

Animal. happy

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Era greu să cauți?!
http://ro.wikipedia.org/wiki/Melc
Pa, pa.

| Psihiatra a răspuns:

Si insectele sunt animale, dar melcul este animal.adica nu e insecta

| Nicoleta a răspuns:

Melcul face parte din clasa Gastropoda, încrengătura Mollusca. Clasa Gastropoda este cel mai numeros grup actual de moluște, cuprinzând peste 90 000 de specii, adaptate atât la viața acvatică cât și la cea terestră.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Melcul face parte din categoria molustelor, fiind inrudit cu scoicile, stridiile si alte astfel de vietati cu cochilie.

| LoVe_6598 a răspuns:

Animal.
fundita?

| AlinaOneDirection a răspuns:

Molusca

fundita big grin