| poofy a întrebat:

Pasarile vad alb negru sau doar mamiferele?

Răspuns Câştigător
| Ally a răspuns:

Doar mamiferele.

11 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Pisicile vad alb, negru. Nu exista animal cu vedere in infrarosu. Pisicile au posibilitatea de a amplifica lumina chiar si daca ar exista doar sclipirea unei stele. Probabil si celelalte feline au aceleasi caracteristici. Alte mamifere vad si color.

| alma a răspuns:

Noi oamenii suntem tot mamifere, si vedem culorile perfect, nu toate mamiferele vad alb si negru doar cateva, iar in ceea ce priveste pasarile ele capteaza culorile la fel ca noi oamenii.Pa

| adyth a răspuns:

Lol....eu am vazut, chiar acum cateva zile, un video cu un papagal care stia sa diferentieze cuburile colorate...
spre rusinea mea..am uitat unde l'am vazut (pe ce site)
Asa ca... e un mare mister
laughing

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Mamiferele stiu ca vad alb negru...pasarile nu cred.

| annitu_7383 a răspuns:

Nu stiam ca mamiferele vad alb-negru...:-s

| florar a răspuns:

Unele specii de mamifere si de pasari vad color, pisicile vad cam ca in infrarosu, depinde de specie, unele nu vad nimic daca nu se misca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mamiferele doar mamiferele am citit in enciclopedia animalelor deci doar mamiferele pasarile in nici un caz

| delia_6706 a răspuns:

Am mai cautat si am aflat ca vad amandoua alb -negru si mamiferele si pasarile acum eu nu stiu ce sa cred!

| delia_6706 a răspuns:

Eu stiu ca nu vede nimeni alb-negruhappy

| monika_9877 a răspuns:

Eu asa stiu ca doar mamiferele

Mamiferele stiu sigur ca vad alb negru, in special cainii. Si ceea ce cred este ca si pasarile vad alb negru deoarece stiu ca, cucuveaua e singura pasare din lume care vede culoarea albastra. In rest banuiesc ca celelalte nu vad color.