| Theo94 a întrebat:

Pentagonul se implica sau se va implica in studierea fenomenului OZN.
Ce parere aveti?

"Extratereştrii, noua posibilă ameninţare de securitate naţională la adresa SUA"

"Este cât se poate de oficial: vineri, Pentagonul a anunţat că David Norquist, secretarul general adjunct pe Apărare, a aprobat în data de 4 august crearea unei unităţi speciale în cadrul US Navy cu misiunea de a studia OZN-urile."

"Într-un comunicat de presă, Susan Gough, purtătoarea de cuvânt a Departamentului american al Apărării, spune că decizia este motivată prin faptul că oficialii americani din domeniul apărării „doresc să înţeleagă mai bine şi să cunoască natura şi originea acestor fenomene""

https://adevarul.ro/......index.html

https://abcnews.go.com/......ents/story

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

De mult exizta zona 51 unde e alianta secreta intre extraterestrii si americani. Astea sant tampenii ce zici acum cauta documentar cu area 51 si vei vedea

| Theo94 explică (pentru mgtow):

" alianta secreta intre extraterestrii si americani.", "ufo crash", chestii care le auzi in masmedia, filme, desene animate, etc. sunt praf in vant.
Ca sa formeze aliante cu pamantenii, aliens, nu ar trebui sa fie cu mult mai evoluati decat noi (tehnologie, mod de gandire cat de cat asemanator, etc), Dar venind de la ani lumina ar trebui sa aiba o tehnologie foarte avansata.
Tu ai incerca sa comunici cu furnicile?
Entomologii nu incearca sa discute cu insectele.

Tot ce stii despre extraterestri, viata extraterestra, este facut aici pe pamant de catre oameni: mass media, filme, seriale, documentare, carti, desene animate, benzi desenate, legende urbane, etc.
In realitate nimeni si stie cum sunt extraterestri reali.

| mgtow a răspuns (pentru Theo94):

Doar cei din zona 51 stiu si cel care a vorbit despre asta a fost amenintat cu moartea de CIA - FBI a furnizat informatii cheie limitate.

Bula
| Bula a răspuns:

Tu doar atunci vei afla, cand extraterestrii au navalit deja pe Pamant si incurca socotelile politicienilor.

| Theo94 explică (pentru Bula):

OZN (obiect zburator neidentificat) nu inseamna nava extraterestra, in afara de fenomene naturale, farse, proiecte secrete, ce mai ramane, nu stim ce este, nu stim care este sursa de provenienta, nu neg ca ar fi o civilizatie extraterestra in spatele fenomenului, dar nu ca ar fi nave cu omuleti la bord, poate drone in unele cazuri, cel mai probabil niste manifestari ale lor.

| Bula a răspuns (pentru Theo94):

OZN poate fi si o caramida care-ti cade in cap. big grin

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Theo94):

Am avut si noi ceva povesti cu OZN-uri si altele de genul in ultimii 50 de ani, sa nu uitam. Vezi Buzau. https://www.librariaonline.ro/......-p10094165

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca se implica sau nu sau daca e deja implicat crezi ca o sa aflam noi?

| Theo94 explică (pentru suntserios):

Nu o sa aflam rezultatele poate, dar de implicat deja scrie in articole ca oficiali ai pentagonului au anuntat ca se vor ocupa de studierea fenomenului.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Autoritățile americane implicate în apărare și securitate sunt implicate deja, dar nu fac public aceasta, deoarece extratereștii folosesc tehnologii care le depășesc pe cele terestre. Dezvăluirea a tot ce știu ar crea panică, astfel, informațiile sunt păstrate strict secret.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Si ce e nou aici? Roswell '47 iti spune ceva? Nu, nu super-piesa celor de la Hypocrisy...winking

| Theo94 explică (pentru GabiDumitrescu):

Cel mai probabil a fost balon care apartinea de proiectul mogul (spionaj).
https://en.wikipedia.org/wiki/Project_Mogul#Roswell_incident

| CostinAlamariu a răspuns:

Personal nu cred in extraterestrii.
OZN înseamna Obiect Zburator Neindentificat. Asta nu inseamna neaparat ca e extraterestru. Cel mai probabil studierea acestor fenomene se reduce la studierea unor tehnologii dezvoltate de alte tari (probabil rivale) ale SUA

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe TVR 1 aveau un documentar despre OZNuri, extraterestri s-a.m.d. Nu mai stiu cum se numea.