| anonim_4396 a întrebat:

Pentru ca m-am plictisit de atatea intrebari existentiale si raspunsuri mai mult sau mai putin eronate m-am gandit ca ar fi cazul sa ne mai si relaxam. Ati urmarit vreodata un documentar lipsit de orice forma de dialog? Daca nu, va voi oferi eu unul.

Samsara reprezinta un documentar realizat in toate colturile lumii ce incearca sa ofere emotie prin imagini si sunete. Pentru unii e plictisitor, pentru altii e fermecator pe cand altora le hraneste o curiozitate. L-am cautat in HD pentru ca un astfel de documentar nu ar trebui urmarit in alte conditii, are in jur de o ora jumatate asa ca puneti de o cana mare de cafea inainte.

As vrea sa stiu ce senzatie v-a oferit, daca ati avut rabdare sa-l urmariti, si ce mesaj credeti ca incearca sa transmita. Vizionare placuta!

Se pare ca linkul a fost indepartat, probabil incalca niste drepturi de autor, desi filmul poate fi gasit si pe Youtube si pe majoritatea site-urilor care ofera materiale video catre vizionare. Daca nu e prea mare deranjul tot ce trebuie sa faceti este sa cautati "samsara full hd" pe google si sa accesati primul link.

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Am vizionat Samsara azi. E o călătorie hipnotică printre mentalităţi, locuri, culturi... Unitate în diversitate. Îmi plac trecerile şi legăturile. Au o simplitate şi o profunzime aparte, un ritm al lor; imaginile sunt de impact, sunetele la fel; toate elementele, luate împreună, se întrepătrund şi stimulează imaginaţia, gândirea, deschid perspective noi, realităţi fascinante şi triste, semnalează problemele societăţii, naturii umane...dar valorifică totodată şi frumosul, echilibrând cu note artistic-optimiste.
Bun film. Mulţumesc pentru recomandare.

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Mulţumesc pentru recomandare. Sună interesant.

NOname
| NOname a răspuns:

Am făcut o furăciune, sărind direct cam pe la minutul 45:00.
E hipnotic. love struck

| OnuOnulică a răspuns:

O să mă uit happy mulţumesc frumos.

| sublime89 a răspuns:

Mersi, cred c-o sa-mi placahee hee

| Duucu a răspuns:

N-am înțeles ce e cu minutul 38 de la prima parte laughing mă ajută cineva?

| anonim_4396 explică (pentru Duucu):

Si pe mine m-a prins in off side treaba respectiva. Toate cadrele documentarului au o anumita senmificatie dar si o anumita legatura, de cele mai multe ori anititeza, cu alte cadre ale documentarului. Uneori sunt redate in ordine, alteori apar mai tarziu si depinde de noi sa intelegem referinta.

Eu unul, cu tine doi, habar nu am la ce vrea sa faca trimitere respectiva scena.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am o întrebare înainte să-l vizionez:
Care-s ţările în care a fost realizat şi câte sunt?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Te va scuti de mult timp pierdut sa inveti a folosi internetul.

http://en.wikipedia.org/wiki/Samsara_%282011_film%29

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca o sa-mi placa, asta in caz ca nu pun sare in ea, in cafea.