| Bahh a întrebat:

Pentru ce unii oameni scriu agende personale? Si cum le scriti, prin ce metoda? Cum le ascundeti sa nu citeasca altcineva?

11 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

Eu nu înţeleg de ce ar scrie cineva ceva, pe care să nu vrea sa-l citească nimeni. De ce-l mai scrii?

| Bahh explică (pentru Woodenpints91):

Unii scriu pentru asi lasa emotiile in acest carnet, altii scriu pentru a ramine pentru viitorii copii ori pentru ei dupa vreo 5-10 ani, sa vada schimbarile. Depinde de om.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Bahh):

Dacă ai probleme cu memoria...da, e bine să ţii un jurnal.

| Bahh explică (pentru Woodenpints91):

Tot normal cu tine? oamenii care scriu agende personale sunt mai dezvoltati daca ceva, dar nu stau toata ziua la calculator si comenteaza ca prostii, daca nu stii despre ce este intrebarea, mai bine nu raspunde ca te-ai aratat cit de desteapta esti...

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Bahh):

1. Sunt băiat
2. Tu ai pus o întrebare, eu ţi-am răspuns. Dai dovadă de ipocrizie şi idioţenie doar prin simplul fapt că nu accepţi o părere pe care tu ai cerut-o, după care începi să mă jigneşti. Vrei să ne jignim reciproc? Mă pricep şi la asta.

| Bahh explică (pentru Woodenpints91):

Ma gindeam ca esti fata, dar imi cer scuze.
Dupa raspunsul tau ai dat si intrebare, ti-am raspuns, apoi ai scris raspuns care am ramas obijduita, eata de ce.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Bahh):

Vorbeşte într-o pungă. Nu înţeleg nimic

| mishuzuchan a răspuns:

Eu scriam in jurnal atunci cand vroiam sa ma descarc sau cand faceam cate o boacana si vroiam sa-mi aduc aminte toata viata de ea ^^ ps o poti ascunde in ghiozdan in spatele pernelor eu mil puneam in dulap si inchideam dulapul dar tot mi la gast verisoara mea si la citit laughing)))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand sa vezi filmul Memento. Guy Pearce isi tatua direct pe piele memoriile, ca uita de la mana pana la gura. Si aaa, nu i-a folosit la nimic, pana la urma.
Deci eu iti recomand sa le scrii aici, pe TPU. Mai bine ascunse de prieteni si familie ca aici nu gasesti loc!

| Bloom_2977 a răspuns:

Scriu agende personale pentru ca peste un timp sasi aduka aminte de momentele importante sau interesante din viata lui.ca sa nu citeasca nimeni cumparati un carnetel cu lacatica si inkuiel ca sa nul poatta deschide cineva

| loryi98 a răspuns:

Pentru ca atunci cand li se inampla ceva interesant sau important vor sa isi aduca aminte cu lux de amanunte fiecare sentiment sau fapta ca sa poata incerca sa le retraiasca si sa le reinteleaga si bineinteles pentru ca nu vor sa le uite.Eu,de exemplu o ascund undeva unde nu s-ar fi gandit nimeni. Nu ca sertarul de la birou sau in sertarul cu chiloti,ci intr-o pereche de cizme lungi din fundul dulapului. Daca o scrii de mana poate fii mai interesant,caci apoi iti dai seama ca scrisul se aseamana cu sentimentul pe care vrei sa il exprimi. Daca scrii despre tristete, nervozitate sau ceva urat poate iti va tremura mana vei scrie mai urat si te vei grabi, dar daca scrii despre dragoste, fericire sau ceva frumos poate scrisul va fi atent si frumos.