| anonim_4396 a întrebat:

Peste 100 de ani o sa fim inlocuiti de roboti?

23 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Posibil. Unii roboti se poarta deja aproape uman, iar unii oameni, probabil afectati de tehnologia din jur, se poarta ca niste roboti. happy

| RAY a răspuns:

Nu,niciodata un robotel de ala nu o sa poata sa faca ce face un om

| Drimmero a răspuns:

Deja se intampla asta!

| Deaad a răspuns (pentru Drimmero):

Asa e!

De ce in dumnezeul lui de site, nu ma lasa sa spun doar "Asa e?"
Adica nici "Da" daca raspund la cineva nu ma lasa, trebuie sa scriu mai mult.

| Drimmero a răspuns (pentru Deaad):

Habar nu am...

| T0T a răspuns:

Munca va fi înlocuită de roboți. Noi probabil vom sta ca niște leneși marea majoritatea, vom ajunge inutili și ne vom degrada. Nu știu unde se va ajunge, nu pot trage concluzii la o problemă care e destul de complicată.

| syd2 a răspuns:

Esti varsator?

| anonim_4396 explică (pentru syd2):

Conteaza? Nu cred in horoscop
Poate ai ghicit, poate ca nu

| syd2 a răspuns (pentru anonim_4396):

Inseamna ca am ghicit.

Răspuns utilizator avertizat
| Superior a răspuns:

Exista posibilitatea ca creierul uman sa poata fi scos din cutia craniana si introdus intr-un corp de robot. Astfel vom avea corpuri metalice, rezistente la boli, dar probabil firave la TroJan si Malware-uri. Nu stiu daca ai vazut jocul Wolfenstein the New Order, acolo e o faza asemanatoare https://youtu.be/VvlOtAyYHw0?t=293,uita-te de la minutul acela apoi urmeaza o batalie, daca vrei da skip pana la 8:50 apoi iar urmeaza o lupta, skip la 12:25. Daca vr. sa intelegi ceva sper ca stii engleza. Daca vrei sa stii povestea jocului, zi-mi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai probabil Da

Răspuns utilizator avertizat
| papuciirupti a răspuns:

Man, omenirea o sa scada drastic, o sa ramana doar cei destepti, gata cu drogatii si betivii. cine o sa produca robotii? nimic nu o sa bata creierul uman, cel putin de pe pamant.
cat din creier folosim? hmm?
daca iese o ultima generatie de roboti asta a fost facuta de un om, deci?
probabil oamenii vor invata sa isi foloseasca un procentaj mult mai mare din creier odata cu generatii tot mai noi ale tehnologiei.
daca nu se intampla nimic in sensul bun cu mediul o sa se duca drac* tot si nici roboti n-or sa mai fie, timpul scade...

Răspuns utilizator avertizat
| vmalex21 a răspuns:

Ce intrebare laughing Incerc totusi sa-ti dau un raspuns logic.Sunt domenii unde oamenii nu vor putea fi inlocuiti si domenii unde se pot inlocu cu roboti.Cateva domenii unde oamenii nu vor putea fi inlocuiti sunt medicina, gastronomia, justitia sau proiectarea si intretinerea retelelor, mecanismelor, infrastructurii.In schimb oamenii vor fi inlocuiti in domenii precum productia, munca de birou, mineritul, retailul si altele.

| anonim_4396 explică (pentru vmalex21):

Alex, ti-as dafunda daca as putea!

| papuciirupti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe bune?
nu ma intereseaza funda, ma p*s pe ea, raspunsul meu e mai complex, nu crezi?

| Adiq a răspuns:

Nu cred ca tehnologia o sa avanseze asa mult incat sa inlocuiasca toti oamenii.

| Madutzza98 a răspuns:

In unele functii oamenii sunt deja inlocuiti de roboti

| TFKatarina a răspuns:

Daca traiesti pana atunci sa ma anunti si pe mine xD
Iar daca o sa fim ai un os rolling on the floor

| whatvs a răspuns:

Bai, o sa mori oricum. vezi-ti de prezent intre timp si lasa sf urile

| TheFunnyGirl a răspuns:

O sa fim inlocuiti de maimute laughing)