| Anonymous1247 a întrebat:

Ce naiba se va întâmpla cu lumea asta? Deja la știri văd că oamenii vor fi înlocuiți de roboți la locul de muncă, mașinile se vor conduce singure. Oare așa va fi? Eu nu îmi doresc crying

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In viitor da, omul nu va munci si in schimb va avea facilitati sa traiasca mai bine pe urma robotiilor dar pana se ajunge acolo mai e destul.

| thegatekeeper a răspuns:

Intr-adevar, se tinde spre o tehnologizare cat mai avansata, ceea ce ar putea duce, in viitor, la utilizarea aproape exclusiva a robotilor si a altor tehnologii in absolut toate domeniile, insa va trebui sa mai treaca o perioada pana ce se va ajunge la stadiul acela. Din fericire, nu vom prinde vremurile respective. Nu sunt o mare fana a tehnologiei, in sensul ca anumite forme ale ei mi se par inutile, chiar daca au fost inventate pentru a usura munca (dupa parere mea, e chiar invers, in unele cazuri). Prefer strictul necesar in ceea ce priveste tehnologia (aparatura electrocasnica obisnuita, nu cu zeci de functii pe care nici macar nu le folosesti, un telefon mobil care indeplineste functia pentru care a fost initial inventat: apeluri si mesaje text, un computer si altele de genul, nimic prea avansat, fiindca gasesc asta complet inutil mie).

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Stai linistit, o sa mori tu pana atunci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu îmi doresc să fie înlocuite prezentatoarele alea jegoase şi balabuste cu nişte roboţi, oricum n-au altceva de făcut decât să spună un text făcut de alţii, nu gândesc niciun pic în momentul în care deschid gura, deci care ar fi diferenţa?

Cât despre maşini şi altele, nici eu nu-mi doresc, dar poţi sta liniştit, nu vom prinde noi vremurile alea.

| prisacarul56 a răspuns:

Mai Exoticutule nu te speria prea tare, ca si acum 30 de ani cand eram si eu pustan, la tara ION spunea asa/Mai fratilor lasati munca, ca munca-i facuta pentru tractoare si masini/

| dominic90demy a răspuns:

Nici eusad.Si cel mai trist e ca oamenii accepta asta.Si se mai intreaba populatia de ce am ajuns o lume de lenesi si de ce devenim din ce in ce mai prosti...