| Universo a întrebat:

Poate cineva sa-mi dea un raspuns la urmatoarea fraza: ===Totul este durere iar durerea sunt eu.=====?( sa nu se faca legatura cu durerea cresterii)(de preferat un lumea care ne inconjoara si puterea absoluta pe care o detine o persoana dar nu poate sa o exprime). Dau funda celui care ajunge cel mai aproape de raspunsul pe care il doresc.

2 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Adică dacă trăiești simți și durere, totul există căci exiști și tu, tot ce există reprezintă viața, iar viața include durere.

| eragon124 a răspuns:

Se refere la faptul ca eu (el) este totul, si prin durere cred ca vrea sa exprime presiunea la care suntem supusi zi de zi, cred ca are legatura cu masonii. Am incercat big grin