| ASKoDREK a întrebat:

Voi cum credeti ca puteti percepe lumea ce va inconjoara? Atat prin intermediul familiei, prietenilor, locurilor ce va sunt pe plac (lucrurile familiare voua) dar si prin intermediul celui necunoscut. As dori un raspuns destul de lung, daca se poate.

3 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Ai dori sa-ti facem tema?

| Steregoi a răspuns:

Raspuns luuuuuuuuuuuung.

Prin observatie, interactiune si meditare.

| anonymus4106 a răspuns:

Prin instrumentele de transformare a stimulilor în sarcini electrice care pot fi prelucrate de creier: ochi, gură, nas, ceea ce te face să simți că ție foame sau sete. Fiecare percepe lumea în felul lui și nu putem ști (încă) cum percepe cel de lângă noi. Orice relatare a percepției unui individ, de către acesta, este percepută de receptor prin senzorii lui și este raportată la propria experiență, așa că nu poți ști dacă fratele tău vede albastrul, ca un roșu pe care l-ai vedea tu, pentru că albastrul lui e roșul tău, și invers.

Bs