| Inferno a întrebat:

Pot fi legile fizicii pacalite?

13 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Da.
Daca poti gandi un lucru atunci acel lucru este posibil.
Mai practic...fizica cuantica. Care nu are legi.

| shadovv a răspuns:

Daca sunt pacalite inseamna ca nu sunt legi ale fizicii.

| andrei a răspuns:

Depinde. Sunt in Univers multe lucruri pe care nu le cunoastem, unde e posibil sa fie altfel. Totusi legile fizicii nu pot fi pacalite. Niciodata pe Terra cand o sa arunci un mar in jos acesta va pluti.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Legile fizicii ne pot pacalii pe noi.

| WhatheWow a răspuns:

Doar un exemplu : comform legilor fizicii omul nu e construit sa zboare si totusi o face; ma intreb cum!?

| Purec a răspuns (pentru WhatheWow):

Tu zbori cumva fara niciun ajutor si nu stiu eu? Daca gasesti o metoda sa sfidezi gravitatia doar cu ajutorul corpului tau atunci sunt de acord cu tine

| Brâncuşi a răspuns:

Bună ziua, sincer n-am auzit de aşa ceva, erori se mai dă dar îţi dai seama numai oameni de ştiinţă şi savanţi descoperă reacţii chimice şi alte cheşti care le întâlnesc în viaţa de zi cu zi, sperăm ca tot ce este spus să fie corect şi oameni să fie multumiţi şi naivitatea să nu mai aibă legătură de descoperirile erei noastre.
O zi minunată!

| CryChristiAN a răspuns:

Da.S-a demonstrat la mine in Pitestia acum 10 luni.Un proiect parca ce reprezenta astfel: 3g ridica vreo 100kg happy. Acei absolventi au castigat concursul si 4.000 euro si au plecat in Angliasad. Este trist ca toti romanii cu judecata pleaca, dar noi trebuie sa ne multumim cu betivii, mincinosi si hotii.

| CryChristiAN a răspuns:

Parca era publicata si pe net.O s-o caut si o sa-ti-o dau (daca o mai gasesc)...

| Jυsтℓσяγ a răspuns:

Aa.da, fizica cuantica iti spune ceva.

| unul1 a răspuns:

Le putem pacalii cu alte legi (pe care poate noi nu le cunoastem)

| valeria4u a răspuns:

Pot, dar nu se lasă aşa uşor păcălite.

| WhiteMoth a răspuns:

Poate in centrul unei gauri negre, unde e foarte posibil ca ~tot ce stim despre continuumul spatiu-timp, gravitatie, samd. sa nu se mai /aplice/i.