| anonim_4396 a întrebat:

Premisa ca "totul a aparut din nimic" sau 1 = 0, este eronata. Asta nu mai este stiinta. Aveti ceva impotriva?

4 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Dar premisa ca exista ceva dintotdeauna ti se pare mai corecta?

| anonim_4396 explică (pentru mentholinks):

"Dar premisa ca exista ceva dintotdeauna ti se pare mai corecta?" - e corecta e rationala in comparatie cu 1 = 0. Nu orice lucru imaterial ( fara masa de repaus ) trebuie neaparat sa aiba un inceput, pe cand materia ( cu masa de repaus ) a avut nevoie de un inceput. Energia = forta * distanta ( spatiu ), nu are inceput si nici sfarsit. happy

| N0xEterniS a răspuns:

Habar nu ai despre ce e vorba si cu ce se mananca. Stai in banca ta, stiinta nu e pentru toti.

| anonim_4396 explică (pentru N0xEterniS):

"Habar nu ai despre ce e vorba si cu ce se mananca. Stai in banca ta, stiinta nu e pentru toti." - acesta NU este un raspuns al cuiva care pretinde ca stie. E usor sa te eschivezi de la intrebarea asta, care de luni de zile am dezbatut-o. Asa ca nu-mi poti spune mie asa ceva. Problema asta este ocolita de asa zisii oameni de stiinta sau este explicata inacceptabil. Si eu am ratiune ca orice om si NU pot fi credul si naiv. Ce faci tu si multi asa zisi oameni de stiinta este mai mult propaganda. happy