| Steregoi a întrebat:

Asa cum necredinciosii spun ca totul a aparut din intamplare inseamna ca si ei sunt din intamplare si viitorul lor e la intamplare culminand cu moartea vesnica. Nimic la intamplare sau aleatoriu sau schimbator nu dainuie. Totusi gandirea lor e eronata pentru ca legile fizice au fost mereu aceleasi de cand au aparut si fizica se bazeaza pe legi neschimbatoare. Inseamna ca modul lor de gandire nu tine cont de fizica de stiinta exacta. Sunt multi savanti necredinciosi care desi predica fizica si stiinta exacta ei prin modul lor de gandire nu respecta ceea ce ei predica. Nimic schimbator si aleator nu poate fi exact. Observam deci ca inchipuitii oameni de stiinta necredinciosi zac intr-o mare contradictie ce este in modul lor de gandire. Cine ii poate crede pe acestia in necredinta lor in afara de oamenii irationali si ignoranti?

1 răspuns:
| nao13 a răspuns:

Fiecare are credința lui. Este corect doar ceea ce crezi tu!