| noname_1116 a întrebat:

Profesoara noastra ne-a spus ca vineri sa scriem pe o hartie o intrebare legata de „biologie" si de lectiile care le-am facut in clasa 7 si să ne scriem numele pe ea. Nu stiu ce intrebare as putea sa pun... poate ceva din sistemul reproducator. nu stiu. Aveti ideii?

10 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Întrebare:
Ce se înţelege prin ventilaţie pulmonară, şi ce este aceasta?

| AvalohAlyn a răspuns:

Trebuia sa o intrebi ce alege ea si sa argumenteze, evolutia sau creationismul.

| Parintele a răspuns:

Eu as intreba asta: De ce omul are apendice?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vezi ca s-ar putea sa ai o surpriza si sa iesi pe locul 2, asa ca pune o intrebare la care sa stii foarte bine raspunsul! Succes!

| Gospell a răspuns:

Intreaba ceva despre sistemul limfatic : Cine este sursa care produce transportul limfei in intreg corpul.

| Marcian a răspuns:

Intreaba cum se numesc substantele din creierul nostru ce ne dau senzatia de sentimente si anume ce sentimente.

Răspuns utilizator avertizat
| moodyblues a răspuns:

Aia a parintelui e geniala. poate va mai baga in cap si profesoara aia ceva evolutionism, ceva stiinta pura. o mai poti intreba de ce retina ochiului nostru este intoarsa.

| alexa007 a răspuns:

Daca nu a specificat din ce lectie sa scrieti poti pune orice intrebare din orice lectie.

bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In a saptea se face anatomia, bleac! Sistemul producator a fost ultimul capitol? Eu zic sa te intorci mai in spate. Astfel, ii dai de inteles profesoarei ca ai invatat acele lectii si ai fost curioasa in privinta uneia dintre ele(cauta si tu ceva noutati -sa nu fie scris in carte-despre sistemul nervos sau altul si apoi o mai intrebi si pe profesoara).