| anonim_4396 a întrebat:

Salutare!
Aş dori să vă întreb ceva: Este normal ca la biologie să nu facem sistemul reproducător? Eu am terminat clasa a 7-a şi vreau să dau la un liceu cu profil de bio-chimie, dar cum voi reuşi dacă profesoara nu ne-a învăţat sistemul reproducător? Din câte am înţeles, la bio-chimie bazele stau pe clasa a 7-a.

Răspuns Câştigător
| MyWorld a răspuns:

Iti spun eu: pentru ca multi stiu deja fiinda au facut'o. Deci ce sa te mai invete aia sau ala cand tu ai vazut pe real?
In legatura admiterea la acel profil, nu iti face griji, ca doa rnu iti da doar din reproducere. Dar daca vrei tu neaparat sa inveti si despre sistemul reproducator cauta pe net, o sa gasesti sigurwinking.
Sper ca te'am ajutat! Bafta in clasa a 8-a!

6 răspunsuri:
| vioreld a răspuns:

Sistemul reproducator se face in clasa a X-a. Nici noi nu am facut-o la generala si am facut-o anul trecut. Adica in clasa a X-a.

| Veverita a răspuns:

Pai nu e normal.reproducerea e in programa.eu am facut-o chiar daca la profa i-a fost putin rusine ca radeau ceilalti.mie chiar mi-a placut biologia de cls a 7-a.nu e normal.dar nu e grea lectia deci poti citi ceva pe net si gata.

| MyWorld a răspuns:

App, in manualele de biologie, aia este prima lectie, deci se presupune a fi cea mai importanta

| Andreea6031 a răspuns:

Stai linistita ca o sa faci sistemul reproducator in clasa a XI-a. Daca nu a facut sistemul reproducator inseamna ca nu si-a terminat programa obligatorie si ar putea fi sanctionata pentru asta. Personal, eu nu am facut nici in a VII-a, nici in a XI-a, si vreau sa merg la medicina. Deci e mai grav decat la tine.

| SkittlesNuMaiTrecePeAici a răspuns:

Si eu am terminat a 7-a si vreau sa zic ca asta a fost ultima mea lectie.nu prea am habar, ca eu ma duc la Mate-Info, dar dupa parerea mea nu e prea normal...adica e o lectie destul de importanta confused zic si eu laughing mai asteapta pareri si de ale celorlalti, caci eu nu-s sigur pe mine(da-s baiat, dar am avatar de fatalaughing )

| PanaDeIdei a răspuns:

Nici noi nu am facut laughing stai lin.winking Probabi, pentru ca a fost una dintre ultimele ore din an... Poti invata singur singurel, wikipedia, sau manualul scolar (daca l-ai predat, mergi si cumpara unul de la librarie)