| CryChristiAN a întrebat:

Putem asemana viata cu un segment semi-deschis (AB]? Prin punctul A primim viata de la Duhul Sfant.Sa presupunem ca segmentul are 1 exametru. Lungimea segmentului, 1 em(exametru) reprezinta durata vietii noastre (a omului),iar prin punctul B (caci l-am luat inchis) se termina viata omului(sau a muritorului) si nu mai poate lua seama la ce este imprejur. Dar sa reprezentam punctele pe o axa.Avand acest segment, din punctul B si pana la infinit este o distanta nemarginita. Distanta aceasta putem sa presupunem ca fiind drumul vesnic spre osanda sau pace sufleteasca? va intreb daca putem sa asemenam intr-un mod asemanator viata.
va rog sa ma scuzati daca un detaliu nu a fost corect, dar sunt cam obosit, maine o sa-l reiau clar si concisbig grin.

3 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Vino maine cu ceva detalii mai clare. Ca eu stiu teorema lui Pitagora si poate merge sa o aplicam aici, sa aflam ce trebuie.

| ioanamaria2001 a răspuns:

E cam ciudata intrebarea, dar din cate am inteles o sa-ti spun da -nu
intre ele

| CryChristiAN explică (pentru ioanamaria2001):

Multumesc de raspuns. O sa ma straduiesc sa-l fac mai clar si concis deoarece in clipa asta sunt obosit.O sa-l refac maine.happy ca sa inteleaga toata lumeace am vrut sa demonstrez.