| Ramona_4478 a întrebat:

"Putem schimba lumea, daca vom incepe cu noi insine." este motto-ul unui site recent aparut - www.conteazapetine.ro. Acest site, prin exercitiile audio prezentate, alege sa fie un instrument usor de folosit, cu maximum de beneficitate, care ne arata cat de mult depinde de noi, prin atentie si constientizare, fiecare moment din existenta noastra.
Ce efecte ati resimtit voi urmand aceste exercitii?

2 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Problema este ca stim toti asta dar, din pacate, citatul nu aminteste nimic de timpul in care putem schimba lumea si tocmai asta-i problema. Unii vor s-o schimbe repede aproape instant iar la ce se refera citatul dureaza timp de citeva generatii poate.

| Ramona_4478 explică (pentru harciog):

Intrebarea mea era referitoare la ce anume ai simtit urmand acele exercitii. Apoi vei intelege si la ce se refera citatul. E vorba doar de tine. Nu de cei din jurul tau, nu de generatii. Toata lumea stie, nimeni nu crede si mai ales nimeni nu actioneaza. Dar sa-i lasam pe ceilalti. Tu?!