| alina1827 a întrebat:

Puteti explica acest aforism? " Gloria nu este a celor neînvinşi, ci a celor care se ridică după fiecare lovitură."

4 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Este un fel de "ce nu te omoara, te intareste".

| Raniia a răspuns:

Gloria nu se masoara prin ceea ce ai infaptuit, ci in piedicile pe care le-ai intilnit pe cale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

cel mai castigat e ala care invata/stie cum sa si-o ia si se ridica si lupta in continuare.

| DaliiLa a răspuns:

Uite un exemplu:

Cei neînvinsi, ca copiii tocilari straight face nu stiu ce înseamna sa lupti pentru a ajunge la un rezultat. ei îl au pur si simplu

Dar adevarati câstigatori sunt acei copii care mereu au avut note proaste/mediocre si iau un 10!

Când un tocilar ia un 10, nimeni nu este surprins, dar când prostu` clasei ia un 10 (care l-a si meritat waiting ) toata lumea îl lauda! big grin