| anonim_4396 a întrebat:

Referindu-ne la singularitatea initiala Big Bang si la modul in care ea ar fi putut apare la momentul "zero", ar fi putut apare concentrare de energie sau acumulare de energie, in acea singularitate, fara deplasare?

2 răspunsuri:
| AndreiRobert22 a răspuns:

AR fi putut "aparea". Concentrarea si acumularea de energie sunt deja prezente in |modul|, absolut ca nu era nevoie de deplasare, pentru ce studiezi chestia asta?

| anonim_4396 explică (pentru AndreiRobert22):

Gandeste-te mai bine! Eu zic ca fara deplasare NU ar fi aparut acea singularitate Big Bang sau acea energie concentrata in singularitate. Imagineaza-ti o galeata de zapada. Fara deplasarea concentrica a fulgilor de nea spre un punct comun sau centrul imaginar al unui bulgare compact, prin presare, din acea galeata NU vei putea obtine un bulgare compact sau o "singularitate Big Bang".