NOname
| NOname a întrebat:

Să vrei totul sau nimic e o calitate sau un defect?

105 răspunsuri:
| ĎĮĐĬ a răspuns:

De ce majoritatea utilizatorilor spun ca este un defect atunci cand pierzi totul? Da,poate ca pierzi totul,dar te face sa te simti mai bine decat daca ai fi castigat o jumatate. Unii oameni asa sunt,in general oamenii care se tin de aceasta deviza "Totul sau nimic.',se consoleaza cu gandul ca au pierdut tot,decat sa castige o mica parte. Stiu ca in unele situati,ca atunci cand pierzi dragostea unui om doar pentru ca aceasta nu iti putea oferii o relatie ci doar o prietenie,era de preferat sa te multumesti cu mai putin decat iti doreai tu. Da, chiar depinde de situatie, desi tind sa cred ca este o calitate.

| SpeciMen a răspuns:

Tu nu ai nimic desi ai vrea sa ai totul(trist), in cazul asta este un defect. happy

| Dana a răspuns:

Eu zic ca e o calitate! Dar nu trebuie dusa la liman! Nu trebuie sa faci chiat TOT ca sa ai TOT! pup

| KatAcestUtilizatorNuMaiEPeTPUxD a răspuns:

Este un defect si se numeste lacomie straight face

| Hibriiiid a răspuns:

De ce majoritatea utilizatorilor spun ca este un defect atunci cand pierzi totul? Da,poate ca pierzi totul,dar te face sa te simti mai bine decat daca ai fi castigat o jumatate. Unii oameni asa sunt,in general oamenii care se tin de aceasta deviza "Totul sau nimic.',se consoleaza cu gandul ca au pierdut tot,decat sa castige o mica parte. Stiu ca in unele situati,ca atunci cand pierzi dragostea unui om doar pentru ca aceasta nu iti putea oferii o relatie ci doar o prietenie,era de preferat sa te multumesti cu mai putin decat iti doreai tu. Da, chiar depinde de situatie, desi tind sa cred ca este o calitate.

| oannabomboana a răspuns:

Sa vrei totul sau nimic poate fi si o calitatea, dar si un defect acest lucru este in stransa legatura cu ceea ce-ti doresti.

| DexxTer a răspuns:

Este calitate. Inseamna ca ai ambitie. Dar nu e de ajuns doar sa vrei, trebuie sa obtii.

| SuntFata a răspuns:

Eu cred ca pe o parte e defect deoarece cateodata poti pierde unele lucruri careti sunt dragi doar pentru ca tiai pus in gand asta sa ai tot sau nimic dar pe alta parte e o calitate deoarece ai puterea asta ambitaia asta de a avea toul sau nimic adica muncesti din greu sa ai totul e bine dar uneori poate fi si rau

| αиdяαdα a răspuns:

Eu cred că e o calitate! Cel puţin pentru mine.
Mă ambiţionez mereu după conceptul acesta. Şi lupt cât pot să obţin tot! Şi dacă nu reuşesc prin nici-o metodă, zic pas! Poate nu era ceva util pentru mine. La fel păţesc şi într-o relaţie cu o persoană de sex opus. Dacă mă bag într-o relaţie, atunci chiar vreau tot sau nimic! Ori cu mine, ori cu alta. Ori ne iubim, ori ne prostim. [ devil ]

| αиdяαdα a răspuns:

@ Yep : Din moment ce a pus întrebarea această, bănuiesc că ei / lui îi pasă. La fel şi mie îmi pasă!

| PamPamRawwr a răspuns:

Mie mi se pare că aici e vorba de perfecţiune. dacă ai totul, e perfect, dar dacă ai aproape totul, sau doar mai mult ca nimic, atunci nu e perfect din niciun punct de vedere. dacă am privi asta ca pe un pahar, el este considerat perfect doar dacă e perfect plin sau perfect gol. eu consider perfecţiunea un defect,[dacă ne gândim la pahar, atunci când este plin, îl verşi, iar dacă e gol, atunci nu ai avea de unde să bei, nu?] a vrea perfecţiune este tot un defect. happy

| natalia_7677 a răspuns:

In unele situatii este o calitate iar in altele un defect. Este o calitate deoarece exprima un caracter puternic al unei persoane si este un defect cand stii ca nu poti avea chiar totul iar tu pretinzi ca poti avea

| MeAndMe1000 a răspuns:

Poate fi o calitate, dar si un defect in acelasi timp.Nu se poate argumenta exact.

| HISTORY_5103 a răspuns:

Defect clar.

| madalin_7682 a răspuns:

Ambele

| XxDeeDeexX a răspuns:

Cantareste cu atentie situati apoi pune problema asa...pentru ca e bine sa ai incredere in tine, dar nu fii foarte sigur daca e destul de dificila problema pentru ca poti pierde si sa ramai fara nimic...
deci in unele momente e o calitate(pe care nu multi o au)
iar alte ori un defect(pentru ca te trage`n jos)

| MsPisic a răspuns:

Categoric,calitate.

| Lavinia2803 a răspuns:

Mie mi se pare ca uneori e o calitate, alteori e un defect.Depinde de situatie...

| Anonimus4Ever a răspuns:

Neh e o calitate pana la o limita dupa acea devine un defectwinking

| Selenne a răspuns:

O poti numi Ambitie. Poate fi o calitate, in anumite situatii, dar sa ai o limita[cand iti doresti ceva].
Nu cred ca e posibil sa nu-ti doresti nimic...chiar nimic? Prea multa modestie poate fi numita ipocrism.

| Selenne a răspuns:

Eu d.au 50 % din fiecare :d

| NuMaCheamaToni a răspuns:

Cred ca ambele, depinde si de situatie.

| gabriel1984 a răspuns:

99% un defect...

| TraaLaa a răspuns:

Consider ca este o calitate sa vrei cei mai bun,preferi sa risti decat sa traiesti cu sentimentul de regret. dupa parerea mea este un act de curaj,dar si nebunie se iei totul in maini cu riscul de a pierde si ce mai aveai...
totusi, in unele cazuri oamenii ar trebui sa se multumeasca cu ce au, dar din cate cred asta ne e firea omeneasca.

| Anna979 a răspuns:

Cred ca poate fi in aceeaşi masură şi un defect şi o calitate, in dependenţă de situaţie...

| Terminatoru a răspuns:

Cum zice toni.

| TiTaNN a răspuns:

Este un moft?

| Cosminutza99 a răspuns:

Calitate

| Smeker25 a răspuns:

Este cam o calitate defecta nu stiu ce sa zic laughing

| adrya_9388 a răspuns:

Totul nu exista niciodata asa cum si nimic nu poate sa existe atita timp cit existi deja...