| anonim_4396 a întrebat:

Sal TPU ati auzit de cometa Elenin? Incepand depe data de 26 septembrie 2011 va fi o eclipsa de 3 zile. Nu eu spun asta, ci NASA. Terra se va alinia cu Mercur si soarele si cu Elenin. Elenin va fi in fata Terrei timp de 3 zile si nu vom mai vedea soarele timp de 3 zile. Un savant din America spune ca pe data de 26 septembrie 2011 va veni sfarsitul lumii, adica azi. Iar daca nu va veni pe 26 septembrie sigur va veni pe 21 octombrie 2011 (vorbele lui). Spune ca cica mayasii s-ar fi inselat in privinta ca sfarsitul lumii vine pe 21 decembrie 2012. El a fost un profesor de canto iar peste noapte prezicator. Omul de stiinta sustine ca ar calculat cu maxima atentie datele si cu atenta matematica. Sper ca nu v-am plictisit. Dar in zona orasului in care stau au inceput sa se aude deja tunete. Si lasati-va parerea. Va puteti documenta si dupa net. Noapte buna! Nu cred in asa ceva. Doar in vaza cu eclipsa big grin.

8 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

La mine inca nu se aude tunete ca la tine insa am auzit niste pârtâeturi si m-am uitat pe cer si nimic dar am dezlegat misterul imediat, mos Gheorghe vecinul trecea cu vaca pe strada si dinspre ei venea trosniturile.

| Klepto a răspuns:

Daca stai in Suceava ca si mine, normal ca o sa se auda tunete, ca am mancat eu fasole si am gaze, sau poate gazele mele se propaga peste tot.
O sa vina sfarsitul lumii cand o sa ma placa o fata, deci poti sa fi pe pace, asa ceva n-o sa se imtample.

| AlxMro a răspuns:

Intrebarea ta este " Sal TPU ati auzit de cometa Elenin?". Raspunsul meu ' Da'. Parerea nu mi-o spun ai zis s-o las "Si lasati-va parerea. Va puteti documenta si dupa net."

| anonim_4396 explică (pentru AlxMro):

Mda. ai dreptate. Cam pocita romana mea. Fimiar matematica sa-mi fie.

| Eღilia62 a răspuns:

A trecut si "sfarsitul" (zilei) de azi, de acum il astept cu nerabdare pe cel din octombrie si pe cel mare, din 21 decembrie 2012.Parca a mai fost unul si prin mai anul asta...Treaba-i clara!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai la mine se zguduie blocul.din cand in cand.stau langa linia de tramvai.si aprtamentul parca se misca.se invarte.bine am baut oleaca da... oare de asta?

| biita a răspuns:

laughing Tu chiar creezi vrajelile astea copilulaughing? Numai Dumnezeu stie cand v-a venit sfarsitu :]

| Diana_5753 a răspuns:

Deci, explicatia stiintifica a acestei tampenii este ca nu exista eclipse dintre o cometa (de 2 km zona solida si o "coada" transparenta in cazul nostru) si o planeta, cu atat mai mult sa dureze 3 zile. Apropo, NASA nu a declarat asa ceva nici macar intr-o mie de ani fetito sau baietelule, ce-oi fi. Cometa Elenin nu a intersectat sau "atins" Pamantul in vreun fel, ba din contra s-a aflat la 35.000.000 de km de Pamant. Nu mai asculta tampeniile ce apar la televizor sau la majoritatea site-urilor!