| Koala a întrebat:

Maine dimineata pleaca mama la tara la bunica la ora 4:00 dimineata suntem din iasi si trebuie sa ajunga in todireni.Si ma gandesc cum is gerurile astea sa nu inghete sau hiar sa moara. Puteti sa-mi spuneti la - cate grade moare un om? sau digera? funda

14 răspunsuri:
| Chris a răspuns:

Digera?! In plus, ce cauta intrebarea ta la "Stiinta si Filosofie"?
Este magulitoare grija ta pentru mama, insa cred ca se descurca si fara sfaturile noastre in legatura cu acest subiect.

| alexz44 a răspuns:

De la -10 -15 grade deja e greu sa stai afara...

| pitiiik a răspuns (pentru alexz44):

Da eu k sunt din suedia unde au fost -34 de grade azi dim ce sa zic rolling on the floor stai lin. daca se imbraca corespunzator nu au nimic

| TeoIonela a răspuns:

In nu stiu ce tara unde erau -50 de grade i-au degerat mainile unei fete din cauza ca si-a uitat manusile acasa cand s-a dus la scoala.Medicii i-au amputat mainile.Dar fara grijalaughingDaca se imbraca bine bine si isi ia si niste ceiut in termos n-o sa degere, n-o sa moara.happy

| andrey2012 a răspuns:

Salut.Am si eu niste rude in Todireni numai ca nu sunt sigur ca vorbim despre aceeasi localitate. Daca da, as dori sa imi spui cum te cheama, poate ne cunoastem.Numai bine!

| Maariiaa a răspuns:

Nu vine vorba de moarte. oh go on Trebuie să se îmbrace bine. happy Plovere,bluze groase,geacă, cizme sau ghete îmblănite bine, ceai cald.happy

| Laurentiuuu a răspuns:

Doar daca face hipotermie, care se face cand temperatura corpului ajunge la 35 grade Celsius/95 Fahrenheit

Răspuns utilizator avertizat
| KUBY78 a răspuns:

Ergi pe alea nfarului srada 3

| CopilașTembel a răspuns:

Daca corpul scade la -28 de grade este cazul de moarte,pune-le ceai cald in termos,sa-si ia geci groase,fulare,caciuli,manusi, sa se imbrace cat mai gros posibil, sa-si ia niste ghete si pulovere de schimb si niste mancare.

| VL4DST3R a răspuns:

Nu digera ci degerawinking apoi stai tu linistita ca nu moare bunica ta ca doar nu sta in mijlocul viscolului fara hainewinking

| dorne a răspuns:

Gandeste-te altfel, nu te mai gandi ca morlaughing apoi cei de la tara care se trezesc la 5 si ies la treaba aia ar trebui sa moara pe capetelaughing)
ps: si eu am bunici in todireni smug

| Urmichange a răspuns:

Exact nu stiu...da la -40 de grade nu ingheata

| tHEbLOoD a răspuns:

Nu-ti face griji! Si eu maine merg in Iasi! Chiar daca sunt gerurile astea nu o sa se intample nimic! Pentru temperaturi scazute sunt recomandate lichidele calde si fructele, dar mai ales trebuie sa nu mai fii asa pesimist/a! Sper sa te fi incurajat oarecum! Ii tin puni mamei tale!