| Miuriel a întrebat:

Maine dimineata iubitul meu pleaca in alta tara si eu nu ma pot obisnui cu ideea, ma doare inima cand ma gandesc ca nu il voi vedea 6 luni...Totusi e destul de mult timp...Va rog sa imi spuneti cum sa fac sa nu ma mai gandesc la el.De 3 zile plang continuu. Ce pot face sa nu ma mai doara ideea plecarii lui? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| REDSQ a răspuns:

Daca e sa fie iubire adevarata itnre voi doi, aceasta este piatra de incercare. Si ca sa infrunti cu bine si cu fruntea sus, trebuie sa fii vesela inauntru, sa te pastrezi in suflet TARE. Ca sa aiba un motiv de bucurie cand te va vedea, ca ai rezistat eroic. Si in plus exista SMS-uri, roamingu pe apel. Chat, messenger, skype. Trebuie sa isi faca timp si el pentru asta, daca tine la tine. MULT SUCCES!

3 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Sa te distrezi, sa-ti ocupi timpul cu altceva. Citeste, iesi in oras, iesi afara cu prietenii. Sunt atatea de facut in acest timp! Si iti imaginezi ca plansul il va aduce inapoi? Ce vrei? Sa te consumi sa arati in ultimul hal cand el se va intoarce? Nu e un capat de lume. Se va intoarce.

| AnonimA a răspuns:

Buna pai prina asta am trecut si eu dar mai o zi ne desparte acumlove struck

Tot c trebuie s faci este s apui iubirea p primul loc si increderea in el
Si plangi daca asta vrei si daca asta simti nu tine in tinelove struck si gandeste-te ca fain o sa fie cand o sa se intoarcalove struck
banuiesc ca merge la lucru sadgandeste-te la elhappy pote chiar are nevoie sa mearga in acea tara sa Obtina niste banihappy

MTA BAFTAkiss

posy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pleaca cu el