| pshow a întrebat:

am un concurs la chimie si vreau sa scriu un proiect cu tema : soarele. problema e ca nu gasesc nimic legat de soare si de chimie... m-ar interesa cam cum au loc expliziile, din ce fel ce atomi e compus soarele, etc, dar sa fie CHIMIE.. dau funda pentru cel mai bun raspuns!

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te-ai uitat pe ro.wikipedia.org?

| pshow explică (pentru Ioandelasal):

Deloc sa stii... adica primul search pe google nu e cu wikipedia... expert TPU si dai raspunsuri d'astea?

| Ioandelasal a răspuns (pentru pshow):

Ce legatura are ca primul rezultat pe Google nu este wikipedia?
Scrie la cautare ro.wikipedia.org si o sa-ti dea primul rezultat si apoi aici scrii la cautare Soare si ai un articol destul de bogat, inclusiv cu ce vrei tu. Si esti prost crescuta, ti-am dat undita si nu vrei sa pescuiesti.

| pshow explică (pentru Ioandelasal):

1. sunt baiat, dar nu aveai de unde sa stii
2. nu consider ca sunt atat de redus incat sa nu caut pe wikipedia... ma gandeam insa ca pentru concurs am nevoie de ceva nou, curiozitati, nu date foarte cunoscute de pe wikipedia...
3. are legatura cu primul rezultat. asta inseamna ca e foarte cunoscut, iar eu vreau ceva nou care sa impresioneze
4. trebuie sa te gandesti si tu ca pana la urma esti " expert TPU ", deci incearca sa dai raspunsuri mai inteligente, nu gen intreaba profesoara sau cauta pe nu stiu ce site super cunoscut... macar daca vroiai sa ajuti un searh pe google, te uitai pe 2-3 referate si dadeai link, daca tot vrei funda.
Daca ai ceva de adaugat comenteaza aici

| Ioandelasal a răspuns (pentru pshow):

1. M-am lamurit, esti si lenes pe deasupra, vrei ca altii sa-ti faca munca.
2. Postarea ta este tema si sunt impotriva temelor pe TPU.
3.Crezi ca expertii trebuie sa faca munca lenesilor?
4. Ti-am cerut cumva funda ori am lasat de inteles ca o vreau?

| pshow explică (pentru Ioandelasal):

1. nu caut sa-mi faca altii munca.
2. nu am cerut decat niste referate sa ma documentez. concursul consta intr-o prezentare powerpoint deci nu voi imi faceti proiectul, doar ma ajutati sa ma documenntez, ceea ce mi se pare normal si cred ca pentru asta e facut TPU, pentru ca utilizatorii sa se ajute intre ei.

| 23partyboy a răspuns:

Soarele e compus in principal din atomi de heliu in stare de plasma, acolo au procese de fisiune si fuziune nucleara, starea de agregare a soarelui in principal este plasma ..cauta notiunile astea cheie pe google si de acolo dezvolti

| XxXandr33aXxX a răspuns:

Sti ca nu e conform regulamentului?