| anonim_4396 a întrebat:

As dori ca de la anul sa-mi imbunatatesc gândirea rationala(daca gândirea rationala nu este aceeasi cu cea logica atunci as dori pe cea logica sa o imbunatatesc). As putea face asta? Daca da, cum? Sau fiecare s-a nascut cu "cat poate"?

[Nu stiam ca exista astfel de site-uri in care poti intreba orice si oricine iti poate raspunde, foarte tare.]

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Gandirea critica, analitica https://www.scientia.ro/......itica.html

ai grija la gandirea congitiva https://www.descopera.org/erorile-cognitive/

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Acumulează date noi și jonglează cu ele în mod inedit. Nu este nici un medicament să te ajute cu asta

| Steregoi a răspuns:

Ratiunea logica nu o poti imbunatati ci doar s-o folosesti cat mai la maxim. Fiecare om are un potential de inteligenta din nastere pe care nu si-l poate mari. Interesant este ca toti oamenii sanatosi au un potential suficient de mare incat sa poata gasi raspunsuri la cele mai importante intrebari existentiale.

| Panamax a răspuns:

Mai poti amana cativa ani.