| PangeeaRogvaiv a întrebat:

Credeti ca regiunea Shambala exista cu adevarat? Unde se afla?

10 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Da, la polul nord, vezi ca mai inainte pe stanga locuieste unu' Harciog, pastramagiu si bautor de ceai de zaibăr zis molan si la o aruncatura de băţ si mai mergi vreo 100 de Km o gasesti pe EmaS, pe dreapta, şaman renumit, descântă in oo clocite, raţe impuscate si pinguini brodaţi.

| Woodenpints91 a răspuns:

Da, este între Narnia şi Mordor. straight face

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Da.
Pe curând!

| Darkmagic a răspuns:

Parerile sunt impartite, unii cred ca Shambala e un regat subteran, (a nu se confunda cu Agartha), si ar fi localizat undeva sub Tibet.
Alti cautatori sunt de parere ca e un oras pur spiritual, existand numai in mintile initiatilor. Parerea mea este ca nu va fi gasit vreodata, fiind un fel de Sfantul Graal al asiaticilor... happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu de foarte puţine ori denumirea mistică Shambala a trecut pe la urechile oricărui profan. Termenul semnifică o lume mirifică, ascunsă de privirile oamenilor obişnuiţi, care deține toate secretele Universului. Doar aici, în Shambala, minunile devin realitate, iar locuitorii săi, adevăraţi ghizi prin bezna spirituală prin care bâjbâie omul obișnuit, dau dovadă de o putere spirituală ieşită din comun. Shambala este percepută, în ziua de astăzi, mai mult ca o legendă misterioasă la care toţi neiniţiaţii au acces, dar cu adevărat, foarte putini, o înţeleg.

| CryChristiAN a răspuns:

Nu. Am auzit putine teorii. Nu cred. Nu stiu. Nu-mi pasa.

| cooldreams a răspuns:

E o regat mitic ascuns in Asia (parca prin centrul Asiei), in traditia budista. Daca n-a descoperit-o nimeni, poate o fi doar o legenda.

| unul1 a răspuns:

Daca te gandesti bine seamana cu regatul lui Zamolxe. Cauta info despre Zamolxe si o sa te lamuresti putin.

| millyca a răspuns:

Ai citit "Sapte ani apocaliptici"? Eu nu am reusit, ca m-a plictisit prea tare inca de la primele pagini. Dar ideea e in felul urmator: taramul respectiv ar fi o lume intraterestra si exista mai multe porti de intrare, una dintre aceste porti fiind situata in Tibet. Ca sa iti raspund la intrebare, da, eu am suspiciunea ca ar putea exista ceva. Apar indicii referitoare la existenta unei lumi intraterestre in unele scrieri vechi.

| cdu92 a răspuns:

Nu exista asa ceva, sunt prostii.