| Andreea_Ureche_1999 a întrebat:

credeti ca vampirii exista cu adevarat?

65 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Nu, nu cred. big grin

| Λndrei a răspuns:

Depinde la ce te referi prin termenul "vampiri".

| Jameson a răspuns:

Buna. Da, exista, mai demult am intalnit si pe TPU, daca vede vreun vampir acest raspuns sa se faca cunoscut.

| hideaway a răspuns:

Nu există nicio creatură supranaturală. *din păcate*

| BiuL a răspuns:

Nu exista.

| RAY a răspuns:

Da,exista vampiri lilieci, in natura exista forme de viata care extrag nutriente din sange si astfel traiesc desi da exista

| RAY a răspuns:

In evul mediu regina facea baie in sangele virginelor se spunea ca astfel arata mai tanara nu se stie daca e adevarat dar sangele are multi nutrienti foarte complexi, legenda asta sugereaza ca beau sange ca sa ramana tineri e o specie face exact la fel ba chiar prin transfunzie de sange putem intineri deci andrea realitatea e mai suprinzatoare ca legendele

| 16Gabriela a răspuns (pentru RAY):

Ceva e real din ce ai zis...cat de cat, dar daca tu ai 30 ani si iti schimbi putin din sangele tau cu unul tanar atunci nu mai faci riduri, esti mai vioi, dar vampirii nu existawinking

| mont a răspuns:

Nu au cum sa existe, sunt niste personaje de poveste/filme, nicidecum reale.

| Mihai1810 a răspuns:

Normal ca nu exista

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Nu exista, draga mea, ce te-ar face sa crezi asta? Probabil ai vizionat un film, un desen animat, un serial (spre exemplu The Vampire Diares) sau ai citit o poveste/ o carte, iar acum esti speriata si crezi ca exista. Relaxeaza-te, fiindca vampirii nu exista.

| Andreea_Ureche_1999 explică (pentru anonim_4396):

Off
, cand va aud < te-ai uitat la desene sau ca un film>
atunci cum iti explici mortile oamenilor secati de sange intepati in venele de la gat de-a lungul timpului?
si descoperirea asta facuta in Polonia
http://www.descopera.ro/......vampirilor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa mor calcat de tren daca la 15 ani eram atat de prost.

Normal ca exista. Precum fantomele, unicornii, sirenele si poneii roz care vomita curcubee.

Unde esti tu Tepes?

| Teardrop a răspuns:

Da, sigur că există. Tocmai vorbeam cu Bilbo, Hobbitul, despre asta. Şi el zice că Hobbiţi sunt foarte speriaţi de vampiri.

Nu, nu există vampiri. E genetic imposibil să trăieşti sute de ani fără să îmbătrâneşti doar pentru că bei sânge. În plus, la cât e de jegos sângele oamenilor din ziua de azi, ar muri dracului toţi vampirii de hepatită

Că sunt câţiva maniaci cărora le place să insiste că sunt vampiri, şi care beau sânge de la tot felul de animale, e altă problemă.

Nu există, nu-ţi face speranţe.

Plus că vampirii din mitologie sunt creaturi rele, singuratice, crude, nici decum bărbaţi frumoşi (cică) care strălucesc în întuneric. Exemple de ilustrări corecte ale vampirilor în filme:

http://www.google.ro/......tp?/imgres

Exemple de ilustrări greşite sunt destule. De la Pattinson la Ian ăla...

| Andreea_Ureche_1999 explică (pentru Teardrop):

Doamne cica, care stralucesc in intuneric, da ce or fi fosforescenti? laughing)))

| Teardrop a răspuns (pentru Andreea_Ureche_1999):

Conform filmelor apărute din 2000 încoace, cam aşa e. Şi în întuneric şi în lumină strălucesc prin filmele alea. Deşi, la lumină, ar trebui să ardă.

| Andreea_Ureche_1999 explică (pentru Teardrop):

Ce naiba sunt caricaturile astea? laughing))
si te rog nu il vorbi de rau pe Patison pentru ca sunt fan ☻

| Teardrop a răspuns (pentru Andreea_Ureche_1999):

Nu-mi pasă că eşti fan sau nu. E un actor slab.

| Andreea_Ureche_1999 explică (pentru Teardrop):

Asta crezi tu, nu inseamna ca e si adevarat, asa ca te rog pastreaza-ti parerea pentru tine

| Andreea_Ureche_1999 explică (pentru Teardrop):

Ee, chestia cu stralucitu la lumina ca in Amurg de exemplu asta este o inventie, dar nu cred ca toate astea nu au fost pur si simplu inventate oameni despre vampiri pentru ca nu prea poti sa inventezi ceva si toata lumea sa creada de-odata, cred ca de mult cu secole in urma au existat cu adevarat

| Teardrop a răspuns (pentru Andreea_Ureche_1999):

Cum am mai spus, e imposibil dpdv biologic.

Și Moș Crăciun e o invenție, și, pentru asta, toți copii cred în el.

| Lαrisα a răspuns:

Da. Tantarii, liliecii-vampir, capusele, lipitorile... etc big grin

| Happyjump a răspuns:

Nu

| LenoreVoldaren a răspuns:

Există lilieci-vampiri, după cum au zis și ceilalți. Asta este doar o altă rasă de lilieci. Nimic mai ''deosebit''.
Dar există oameni sadici, nebuni la sensul propriu al cuvântului, care sunt canibali, adică sug sânge, pe bune. Aceștia ar fi ceva gen vampiri, dar nu sunt ca în seriale și desene, sunt oameni bolnavi cu capul și sunt extrem de periculoși. Sunt oameni ''obișnuiți'' dpdv fizic, dar fără Dumnezeu, fără suflet, sunt ai celui rău. Sper că te-am lămurit.

| jamal000 a răspuns:

Categoric NU, cum de asemenea nici Satana nu exista, sunt doar inchipuiri create de om si nimic mai mult.

| digital7shady a răspuns:

Da, la fel cum exista Dumnezeu si pungi de Lay's pline cu chipsuri.

| digital7shady a răspuns:

Da, la fel cum exista Dumnezeu si pungi de Lay's pline cu chipsuri. It just can't be.winking

| NimeniSiAtat a răspuns:

Vampiri in forma fizica nu exista, dar exista vapiri energetici care efectiv iti iau toata energia si te fac sa te simti ca si cum te-ai scurge

| AlexandraCris a răspuns:

Nu există. Vampirii, monştrii, Bau-Bau, fantome, nu există. Sunt poveşti creeate de oameni. Sunt ficţiuni. Nimeni nu a văzut cu adevărat un exemplar din cele enumerate de mine mai sus. Chiar dacă au fost inventate poveşti cu vampiri, nimeni nu a văzut unul. Şi ca să te convingi, din moment ce ai pus întrebarea asta, probabil ai văzut multe filme cu vampiri. Poate ai şi observat că în fiecare film cu vampiri văzut de tine, sunt altfel concepuţi: au colţii diferiţi, în unele filme apar cu ochii roşii, în altele nu, în unele filme apar cu gheare, în altele nu, etc. Deci cu siguranţă nu există vampiri.

| shippuden a răspuns:

Clar,normall ca exista lol lel cum sa nu crezi?

| 16Gabriela a răspuns:

Nu exista creaturi supranaturale dar eu cred ca inainte au existat, unii cercetatori au descoperit desene in pesteri de acu' mii de ani, sirene, unicorni etc. Adica ce motiv ar fi avut sa faca desenele alea. Eu cred ca existau dar in prezent cu siguranta nu mai exista.

| Scorpiel a răspuns:

Desigur ca nu exista...

| Andreea_Ureche_1999 explică:

Si atunci descoperirea asta din Polonia cum va explicati?
http://www.descopera.ro/......vampirilor

| Andreea_Ureche_1999 explică:

Vorbesc despre prima parte a articolului

| Salahadin73 a răspuns (pentru Andreea_Ureche_1999):

Troll,altfel nu-mi explic.Acolo au fost îngropaţi oameni ACUZAŢI DE VAMPIRISM, NU VAMPIRI(termen pus şi între ghilimele).E aşa de greu să citeşti un text de doi bani?

| vadu22 a răspuns:

Nici o sansa, vampirii sunt creaturi ficticve, imaginare.
Probabil ai vazut intr-un film sau desen animat si acum te sperii.Dar stai linistita sunt 100% sigur ca nu exista asa ceva.

| Serban_Andra_1999 a răspuns:

Cu siguranta : NU laughing

| DariaHàhaa a răspuns:

Pana acum nu s-a vazut niciun vampir dar poate exista! happy

| alyalynutz a răspuns:

Nup, nu exista.