| Liviu321 a întrebat:

Ce parere aveti de civilizatia Shambala? Credeti ca poate exista vreo lume in interiorul pamantului?

Răspuns Câştigător
| AlexandraSt13 a răspuns:

Bai,macar o lume microscopica trebuie sa existe...am citit despre bacterii care rezista la orice fel de temperatura si iti dai seama ca la inceputuri,cand pamantul era foarte fierbinte existau chiar si atunci foarme de existenta, ca de altfel oriunde in Univers. Nu stiu de ce fel de civilizatie Shambala vorbesti (cred ca am sa ma innteresez, sau poate mai dai niste detalii), dar nu imi imaginez ceva asemanator oamenilor care sa traiasca in interioru Pamantului, inca unele bacterii si forme de viata microscopice chiar cred ca exista acolo

| Liviu321 explică (pentru AlexandraSt13):

Despre asta ma refeream. Am auzit la Oreste despre asta si am cautat, voiam sa aflu mai multe pareri. http://iokronos.wordpress.com/2011/10/21/lumea-de-dincolo-mitul-shambalei/. Nu stiu daca este exact ca aici dar stii cum se spune, in fiecare mit, basm, poveste exista un sambure de adevar. Si sub pamant clar ca exista viata, cartite, tot felul de ganganii, rame :)).

7 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Nu, Shambala este doar un mit, dar unul frumos. Apropo, mi-ai adus aminte de piesa asta: https://www.youtube.com/watch?v=UmTx9y7ePTg;))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate exista o civizatie si aici, pe masa mea. Nu trebuie neaparat sa aiba forma pe care o avem noi.

| jamal000 a răspuns:

Fara indoaiala exista si alte lumi, aflate intr-o alta densitate la un alt nivel de evolutie.

| Jasonn99 a răspuns:

Eu,mai sceptic din fire, nu cred ca ar exista o astfel de civilizatie in interiorul Pamantului.Insa oamenii de stiinta au concluzionat si chiar au dovezi cu calcule stiintifice clare, dupa multi ani de studiu, ca atunci cand a avut loc Big Bang-ul au luat nastere si univesuri paralele.Deci,este posibil ca in Pamant sa fie "alt" Pamant.E fascinanta lumea in care traim, cu adevarat.

| Liviu321 explică (pentru Jasonn99):

Despre asta am citit si eu. Cred ca lumea, Universul in general e fascinant dar din pacate multe secrete nu se pot afla pentru simplul fapt ca le tin "unii" sub anonimat. happy