| anonim_4396 a întrebat:

Salut, deci eu fac sport, traiesc sanatos, nu fumez.
Am 23 de ani acum, mi-a venit in gand ca am avut pneomonie la varsta de 14 ani.
Credeti ca daca voi face covid va conta ca am avut pneomonie? Voi fi mai sensibil?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poti fii sensibil, fiindca plamanii tai au fost afectati de penumonie in trecut.
Fereste-te mai mult ca oricine de covid, ca tu vei avea neplaceri mai mari, decat unul fara probleme de plamani.

| Panamax a răspuns:

Te uiti pre mult la TV.Astia au fost platiti ca sa ne induca starea de teama.Cati morti de covid ai vazut cu ochii tai si cate cazuri grave la tine in zona?
Mureau oameni si inainte, acum mor doar de covid.

| RKBlue a răspuns:

Daca faceai hipotermie, peste 2 ani sufereai o operatie la rinichi si peste alti 2 ani aveai un transplant de ficat, atunci puteai sa te temi.
O pneumonie facuta cu 9 ani in urma nu te-a facut mai sensibil.
Sanatatea ta a fost mai subreda o vreme dupa pneumonie, nu pentru tot restul vietii tale...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu intotdeauna am avut probleme cu plamanii, am facut pneumonie de multe ori si iată acum ca am luat si covid si surprinzator...traiesc si scriu pe TPU. Nu pot spune ca ma simt foarte bine, dar nu am o forma grava. Sunt unii care nu aveau nicio boala cronica si totusi au murit de covid...si sunt altii cu boli cronice care s-au vindecat de covid. Tine si de sistemul imunitar al fiecarei persoane.
Dar iti spun, fereste-te cat poti de mult pentru ca totusi nu e de joaca cu virusul.

| Dana2103 a răspuns:

Nu mai conteaza ce a fost caci plamanii tai sunt sanatosi acum

| 9Florin9 a răspuns:

Da, cred ca vei fi mai sensibil decat cei care nu au avut nimic.