| deceeu a întrebat:

poate cineva sa-mi spuna de ce ar trebui/nu ar trebui sa tin cont de prejudecatile anumitor persoane?

Răspuns Câştigător
| EmySweety a răspuns:

Pai. Nu trebuie sa ti cont de prejudecatile altor persoane deoarece :
- tu ai propria ta personalitate, nimeni nu ti-o poate schimba
-tu decizi ce este mai bine pentru tine, si ce nu
- daca ai lasa ca toata lumea sa te influenteze, tu nu ai mai avea nici o "contributie" la propriul drum in viata
- sunt prejudecatile lor, nu ale tale. Lasa-i pe ei sa tina cont de ele, nu tu.

Sper ca te-am ajutat, mult noroc!

5 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Daca ai si tu prejudecati tii cont de ele oricum indeferent cit am vrea sau n-am vrea.

| BlueDog a răspuns:

NU ar trebui pentru ca oamenii sunt rai si gelosi.
Lasa-i sa spuna ce vor ca doara nu o spun prin gura ta.
happy

| maiAm8conturi a răspuns:

.Sa tii cont doar in cazul in care vrei sa nu ajungi la conflicte si discutii inutile, dar care mai e farmecul vietii si unde iti mai poti etala discursurile oratorice? si...de ce sa fii lingau?

| AndyIQ a răspuns:

Craciun fericit, poti tine cont de prejudecati sau sa nu ti cont de acestea daca el vin cu parere de bine sau rau adica ele te iti pot schimba stilul de viata sau nu, de ex poate cineva iti face o prejudecata la comportamentul tau, o poti accepta si il vei schimba daca vrei.
Pote altcineva iti face o prejudecata la prietena Iprieten atunci tu o poti refuza daca tie iti place acea persoana, te gandesti doar la faptul daca e bine ce fac si cum sunt unele prejudecati nu sunt facute in particular si nu le vei sty niciodata.

| patadeculore a răspuns:

Poti tine daca doresti tu acest lucru anumiti oameni pot avea prejudecati fata de tine pentru a te descuraja.sau pentru ca iti vor binele tu decizi daca vrei sa tii cont de ele