| Roxy9809 a întrebat:

Salut, stie cineva ceva despre alchimie? Daca da imi explicati si mie? FUNDAAA

Răspuns Câştigător
7 răspunsuri:
| BebeStrumf a răspuns:

Ai un referat aici; sper sa-ti fie de ajutor! http://www.referatele.com/......le-com.php

| thealchemist a răspuns:

Ce vrei sa stii?

| Skylar a răspuns:

Incercarea de a face aur din diferite metale, aceasta tehnica este posibila in ziua de azi.

| Voicu_Andra_1982 a răspuns (pentru Skylar):

Poftim? Eu stiam ca nu exista.

| ZvT a răspuns:

Poti prepara aur daca inveti alchimie. Era o carte interesanta,, The golden book of chemistry '' parca si vorbea si despre alchimie.

| 이벨 a răspuns:

Eu stiu doar ca alchimistii incercau sa faca aur din diferite metale.
Daca vrei ceva mai detaliat citeste aici:
http://ro.wikipedia.org/wiki/Alchimie

| Voicu_Andra_1982 a răspuns:

Eu stiu foarte foarte multe despre alchimie pentru ca m-am documentat foarte bine. Nu pot sa scriu aici pentru ca dureaza mult. Lasa-mi un mesaj si eu iti raspund.