| GeorgeGabriel a întrebat:

Sunt in clasa a VIII-a si anul asta trebuie sa dau examenul de capacitate ca sa ma duc la un liceu... si intrebarea mea este daca eu i-au nota mica ce se intampla? este posibil ca sa nu fac un liceu ?

12 răspunsuri:
| Malphas a răspuns:

Sigur o sa ''ie-i'' nota mica la limba romana.Ce o se se intample? O sa ingrosi randurile analfabetilor si agramatilor din Romanica noastra.

| FadetoBlack a răspuns:

Si eu sunt a 8 a... pai depinde, daca acolo la voie exista scolii profesionale, si depinde de media pe cei patru ani care se aduna cu media la cele 2 examene happy si depinde de ierarhie...happy

| Anonimity a răspuns (pentru FadetoBlack):

Sincer,nu cred ca se poate intampla asta, poate sa intrii la un liceu mai slab.Si eu sunt in clasa a 8-a si am aceleasi intrebari, pe care posibil sa ti le pui si tu...

| FadetoBlack a răspuns (pentru Anonimity):

Mda. mi le pun nu zic, dar mnah... poate intri l aun liceu slab dar daca nici la acel liceu slab nu ai loc, ajungi la profesionala, nu? de aceea am zis ca depinde si de ierarhie de exemplu, un elev nu chir bun a intrat la mate - info cu 7 si ceva...

| ateu123 a răspuns:

Intri la un seral faci 5 ani in loc de 4 dar mai putina scoala si merita eu unu fac seral nu am stres aproape deloc

| ateu123 a răspuns:

Au bagat astia de anul asta din nou provesionala si cica se plateste orele de practica

| iuliaiuli18 a răspuns:

Buna! Eu sunt a VII-a, dar m-am documentat de pe acum laughing. Din cate am inteles, o sa se adune mediile si notele din generala + tezele pe care le dai anul asta. Stiu o fata care a luat 4 la matematica, in schimb avea note mai maricele la celelalte materii si a intrat la liceu.In scoala mea, liceul se imparte in 2 grupe:liceu.teoretic si tehnologic. Tehnologicul este liceul unde cei care iau note mici la toate tezele (pentru a trece a IX-a ) intra. Oricum, tot intra.dar teoreticul este mai bun.

Invata :-s mi-e asa frica si mie I don't want to see

| ateu123 a răspuns (pentru iuliaiuli18):

Faci seralu fi fara griji 10 clase sunt obligatorii nu te lasa rependenta

| adimancool a răspuns:

Eu nu stiu raspunsul.dar succes la examen

| cristi00017 a răspuns:

Daca vei lua nota mica la examenul din vara vei ajunge la un liceu, dar ori greu ori la unul unde drogurile, tigarile, bautura e ceva mai mult decat obisnuintahee hee

| cristi00017 a răspuns:

Daca vei lua nota mica la examenul din vara vei ajunge la un liceu, dar ori greu ori la unul unde drogurile, tigarile, bautura e ceva mai mult decat obisnuinta

| Dumitras_Daniel_1997 a răspuns:

Ramai prost cu 4 clase